VEFAT EDEN MESLEKTAŞIMIZIN VARİSLERİNE TAZMİNAT ÖDENMESİNE HÜKMEDİLDİ.

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
KOMEDİ CİDDİ BİR İŞTİR
Sonraki haber
KIŞKIRTILMIŞ ŞİDDET TERÖRÜ DEVAM EDİYOR

Sözleşmesi 2013 yılında ihtaren sonlandırılan Meslektaşımız Aile Hekiminin, sonlandırmaya neden olan 50 puanlık cezası mahkemece iptal edilmiş, bu iptal Danıştayca’da onanmıştı.
Bunun üzerine meslektaşımızın 2013 yılında fesihten 6 ay sonra göreve iadesi sağlanmışsa da fesih süresince oluşan gelir kaybı için önce İdareden bu kayıp talep edilmiş, ancak İdarenin ret yanıtı üzerine Hukuk Büromuz tarafından tazmin davası açılması yoluna gidilmişti.

Maalesef sözleşme feshi davasını kazanıp göreve iadesi yapılan meslektaşımız, zararının tazmin edildiğini göremeden vefat etmişti.

Merhumun yasal mirasçısı adına, oluşan gelir kaybının maddi ve manevi olarak tazmini ile ilgili davamız devam etmiş olup :

* Manevi tazmin açısından “dava ehliyeti yetersizliği” gerekçesi ile ret edilmiş,
* Maddi tazmin açısından talebimiz haklı görülmüş ve mirasçılara meslektaşımızın sözleşmesinin feshinden sonra çalıştığı hastaneden elde ettiği gelirle aile hekimliği yapmış olsaydı alabileceği gelir arasındaki ödenmesine karar verilmiştir.

Meslektaşımızın yaşadığı yıkımı elbette hiçbir tazminat geri getirmeyecektir.

Bu vesile ile kendisine Rahmet yakınlarına baş sağlığı dilkelerimizi tekrarlıyoruz.
İSTAHED HUKUK KOMİSYONU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü