KIŞKIRTILMIŞ ŞİDDET TERÖRÜ DEVAM EDİYOR

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
VEFAT EDEN MESLEKTAŞIMIZIN VARİSLERİNE TAZMİNAT ÖDENMESİNE HÜKMEDİLDİ.
Sonraki haber

Bugün her zamanki gibi; Bakanlığın, yürütmenin, siyasetin, idarecilerin, basının ve tüm okumuş – okumamış cahil zümrenin kışkırtmaları ile saçma hazırlanmış, hekim ile vatandaşı karşı karşıya getiren mevzuatın sebep olduğu bir terör olayı ile karşı karşıya kaldık.
Önce yetersiz evde sağlık hizmetlerinin, sonra sizin uymamızı emrettiğiniz mevzuatın sebep olduğu “yaşlı hastanın kronik ilaçlarının yazılması için bile hastanın bizzat görülmesi kuralı ” nı uygulamaya çalıştığı için, hekim ile hasta yakını arasında gerilen ortam, daha sonra “hastanede fotokopilerinin onaylanması gerekirken, aile hekimliğinde onaylatılmaya çalışılan ‘’hasta bezi raporu ” saçmalığı ile şiddete dönüşmüş, iki hekim DARP edilmiştir.
Elbette darp edenin adı bizim nezdimizde TERÖRİST’ tir, ama olayın müsebbibi ne darp edilen hekimdir, ne de o terör estiren şahıs. Ortada net olarak bir tarafa “aile hekimin her işinizi görecek” diyen, diğer tarafa da ‘’hastayı görmeden işlem yapamazsın’’ diyen bir Bakanlık ve o Bakanlığın acizliği vardır.
Bu gün iki hekim daha darp edildi.
Birinin kafatasında bir kırık var belki.
Belki çok daha kötü şeyler olabilirdi.
Ve suçlu, ‘’geçmiş olsun’’ demeyi bile beceremeyen, kendi personelini korumayı bırak, siyaset uğruna kurtlar sofrasına atan Bakanlıktır.
İsimler tek tek değişir, kim olduğu önemli değil, kendi personelinin darp edilmesine seyirci kalmış tüm Sağlık Bakanları hafızamıza yazılmıştır. Meslektaş olarak bu şiddetin müsebbiplerinden utanıyoruz. Yazıklar olsun..

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü