Dr. Serkan Özbakış

19 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşen olağan genel kurul sonrası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelen Dr. Serkan Özbakış hakkında kısa bilgiler.

Yönetim Kurulu Başkanı

15 Temmuz 1985 tarihinde Antakya’da doğdu. Hatay İnönü İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Hatay Osman Ötken Anadolu Lisesinde okudu. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başladı.

Tıp fakültesinden mezun olmasının ardından İstanbul Gaziosmanpaşa Toplum Sağlığı Merkezine atandı. Gaziosmanpaşa İbni Sina Aile Sağlığı Merkezinde çalışmasının ardından 2013 yılından itibaren Gaziosmanpaşa Recep Sağlam Aile Sağlığı Merkezinde görev yapmaktadır.

Tıp fakültesi eğitimimin dışında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans, Anadolu Üniversitesi Adalet bölümü ön lisans ve Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisans bölümlerinden de mezun oldu.

Daha önceki yıllarda yönetim kurulu üyeliği, genel sekreterlik gibi görevler aldığı İstanbul Aile Hekimliği Derneği’nin, 2021 yılının Haziran ayından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Menü