SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI MI İSTİYORSUNUZ?

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
SOĞUK ZİNCİR DAVALARI BİZDEN SORULUR
Sonraki haber
Aile Hekimliğinin İlk Tıp Hukuku Kitabı

13.02.2021 Cumartesi günü Sağlık Bakanlığı Randevu Sistemi olan MHRS den gelen mesajla aile hekimlerinin covid aşısı için açtıkları randevulara bakılmaksızın bakanlık tarafından her gün saat 13:30’dan itibaren her bir aile hekimi için her 5 dakikaya 1 aşı olmak üzere toplam 36 randevu açıldığını öğrendik.

Aile hekimlerine sormadan, fiilen uygulanması imkânsiz, kağıt üstünde bile hoş durmayan, yaptım oldu şeklinde uygulamalara artık sahanın bir tahammülü kalmamıştır.
Bu imkansız uygulamada amacın, belli bir aşı kapasitemiz olduğunu göstermek olduğu çok açıktır. Bizleri ve hastalarımızı buna alet etmenize izin veremeyiz. Konunun tekrar değerlendirilerek bu bariz hatadan dönüşeceğine inanmak istiyoruz.
Bizden bu haliyle bu şemayı uygulamamızı bekleyenlerin ellerine enjektör alıp bizzat bir yaşlımıza aşı yapmalarını salık veriyoruz.
Umarız bu saçmalığa aklıselim bir çözüm üretilir.

Aksi halde biz bildiğimizi, doğru olanı, sağlıklı olanı, uygulanabilir olanı yapmaya, triaj konusunda olduğu gibi bu konuda da önce sağlık diyerek kendi çözümümüzü üretip uygulayacağımızı, bu konuda kararlı olduğumuzu çok net olarak deklare ederiz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü