SOĞUK ZİNCİR DAVALARI BİZDEN SORULUR

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Güncel Kanser Taramaları
Sonraki haber
SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI MI İSTİYORSUNUZ?

2018 yılında kazandığımız soğuk zincir davamızın (https://istahed.org.tr/mahkeme-asilarin-bozuldugunu-idda-eden-ispatla-yukumludur-dedi/?fbclid=IwAR0vvKSrUAnJKNttufNR76O32qCpWR_twIZn2fSvzkGcHu_K_CbAYyjZEYQ) hukuka uygun olmadığını düşünen idare bu kararı temyiz etmişti. Bölge idare mahkemesinde görülen davada sonuç değişmedi ve mahkeme temyiz talebini oybirliğiyle ve kesin olarak reddederek bizim haklılığımızı ortaya net olarak koydu.

              Dava sürecinde bilirkişiye de görüş sorulmuş ve bilirkişi raporunda ; Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre aşıların bozulacak düzeyde bir ısı değişikliğine maruz kalmadığını , aşıların bozulduğunu iddaa eden tarafın bunu ispatla mükellef olduğunu, yapılan imha işleminin dayanaktan yoksun olduğunu belirtmiştir.
               Daha öncede belirttiğimiz gibi soğuk zincirin devamlılığı konusunda biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekle mükellefiz. Aşılar birçok sebepten bozulabilir ancak önemli olan bizim bu sonucun oluşmasında kusurumuz olup olmadığıdır.
               Soğuk zincir davalarında yüzde yüze yakın oranda davalarımızı kazanıyoruz. Bariz kişisel hatalar olmadığı sürece her türlü soğuk zincire bağlı tazmin taleplerinde dava yoluna gidiyoruz. Bu şekilde sorun yaşayan tüm üyelerimizin, bizimle iletişime geçmeden herhangi bir aksiyon almamalarını öneriyoruz.
                Davalarımızı titizlikle takip eden Uğurlu Hukuk Bürosu avukatlarına ve İstahed hukuk komisyonumuzda emek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü