SULTANBEYLİ’ DEKİ MESLEKTAŞLARIMIZLA BİR ARAYA GELMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
SULTANGAZİ İLÇE TOPLANTIMIZI YAPTIK
Sonraki haber
İSTAHED HER İKİ YAKADA YER ALDI
İSTAHED Sultanbeyli İlçe Başkanlarımız Ersan Cenan ve Kerem Bak’ ın düzenlediği Sultanbeyli İlçe Toplantımızı 26.12.2019 tarihinde yaptık.
Dün akşam İSTAHED’ in yoğun bir programı vardı. Her iki yakada da aynı anda yapılan ilçe toplantılarımızın Anadolu Yakası’ndaki Sultanbeyli’ deydi.
Toplantımıza Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Mustafa Tamur, Esin Ayfer Çulha Dİldök, Yılmaz Fırat Kaya, İlçe Başkanlarımız: Emine Gezer ve Gizem Bak katıldı.
Sultanbeyli İlçe Başkanımız Ersan Cenan’ ın açılışını yaptığı toplantımıza ilgi yoğundu. Ersan Cenan konuşmasına, salondaki meslektaşlarından bir isteği olduğunu söyleyerek başladı. Meslektaşlarından telefonlarıyla İSTAHED Aşı Çalışma Gurubu’ nun düzenlediği, İSTAHED’ in projelerinden biri olan, aşı hakkında bilinmesi gerekenlerin ve aşı kararsızlığı ile alakalı videoların bulunduğu www.asinedir.com sitesine girmelerin rica etti. İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED Güz Akademimizi, ‘’Aile Hekimlerinin Sesi Gazetesi’’ ni ve komisyonlarımızı tanıtan Ersan Cenan, sözü daha sonra Örgütlenme Komisyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Esin Ayfer Çulha Dildök’ e bıraktı.
Esin Ayfer Çulha Dildök, önümüzdeki süreçte biz aile hekimlerini bekleyen yeni ‘’Ödeme Ve Sözleşme Yönetmeliği’’ nden bahsederek, hasta sayılarımız düşerken katsayların değişmeyeceğini, maaş kayıplarımızı ise kronik izlemlerden alabileceğimizi, İSTAHED olarak bunu kabul etmemizin mümkün olmayacağını söyledi. Şu anda en önemli sorunumuzun ‘’Sağlıkta Şiddet’’ olduğunu dile getiren Esin Ayfer Çulha Dildök, ‘’Birlikte hareket ederek çok şey kazandık, bu konuda da birlikte hareket etmeliyiz’’ diyerek, İSTAHED’ in birlikte hareket ederek elde ettiği kazanımlardan bahsetti.
Toplantımızda son olarak İSTAHED Başkan Yardımcımız Mustafa Tamur söz alarak, katılımcı meslektaşlarımızla soru ve cevap şeklinde; Olağanüstü denetimlerden, Sürücü belgelerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan, Yeni ‘’Rapor Yönergesi’’nde bulunan hatalardan, ‘’Soğuk zincir’’ davalarından, Belediye raporlarının mevzuatının olmamasından, SABİM ve CİMER şikayetlerine cevap verilmemesi gerektiğinden bahsetti. Toplantımız Mustafa Tamur’ un meslektaşlarımızın sorularını cevaplamasıyla sona erdi.
Sultanbeyli’ de yaptığımız toplantımızda, 2 kişiye  İKON 2020 kayıt ve konaklama hediye ettik.
Sultanbeyli İlçe Toplantımız’ ın düzenlenmesinde emeği geçen ilçe başkanlarımıza, ve birlik olmanın, ortak hareket etmenin önemini savunarak toplantımıza katılan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.
İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü