İSTAHED Sultangazi İlçe Başkanlarmız; Orhan Özdemir, İlhami Akıncı, Mustafa Kozan’ın düzenlediği ilçe toplantımızı, 25.12.2019 tarihinde gerçekleştirdik.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Esin Ayfer Çulha Dildök, Sercan Ahmet Uluç, Serkan Özbakış, Senem Özşehir, Yılmaz Fırat Kaya, Melisa Menemencioğlu, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Cumhur Özdemir, Nahide Toksan, Mustafa Emre Ulu, Yasemin İnal, Osman Karayiğit, Hayati Başer, Ziya Köse, Mustafa Haltaş, Öznur Coşkun katıldı.

Açılışını İSTAHED Sultangazi İlçe Başkanımız Orhan Özdemir’ in yaptığı toplantımızda, ilk olarak İSTAHED Genel Sekreteri Serkan Özbakış söz aldı. Serkan Özbakış, şu anda 4 ilde pilot uygulamada olan ‘’Kronik Hastalık İzlem ve Pozitif Performans Uygulaması’’ ndan bahsederek, bu uygulamanın uzun zamandır beklenen yeni ‘’Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’’ nin yakında çıkacağını ve bir deneme aşamasında olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. Hasta sayılarının düşürüleceğini, ancak katsayıların değişmeyeceğini, maaş kayıplarımızın ise ‘’Kronik Hastalık İzlemi’’ ile pozitif performanstan tamamlanacağından bahseden Serkan Özbakış, ‘’Bunu bu şekilde kabul etmemiz mümkün değil. Hasta sayısı evet düşürülmeli, bunun yanında katsayılar da yükselmeli, ancak ondan sonra kronik hastalık izlemi ve pozitif performans uygulamasını konuşabiliriz’’ dedi.

Toplantımızda son olarak, İSTAHED Hukuk Genel Sekreteri Sercan Ahmet Uluç söz aldı. Sercan Ahmet Uluç konuşmasında; Olağanüstü denetimlerden, Soğuk zincir kırılması davalarından, Sürücü belgesi düzenlemede dikkat edilmesi gereken hususlardan ve SABİM- CİMER şikayetlerine soruşturma açılmadan cevap verilmemesi gerektiğinden bahsetti.

2020 yılı İSTAHED’ in kuruluşunun 10. Yılı. Derneğimizin kuruluşunun 10 yılını kongremiz İKON 2020’ de meslektaşlarımızla coşku içinde kutlayacağız. Zengin bilimsel programları, sürpriz sosyal programları ve muhteşem gala gecesinde Sertap Erener’le birlikte olacağımız kongremiz için çekiliş yaparak, 2 kişiye İKON 2020 kayıt konaklama hediye ettik. Kazanan talihlileri tebrik ediyoruz.

Soğuk bir İstanbul akşamında toplantımızda bizlerle birlikte olarak, kalplerinin sıcaklığını bizlere yansıtan Sultangazi ilçesi’ndeki meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü