26.12.2019 tarihinde İstanbul’un her iki yakasında aynı anda ilçe toplantısı yaparak, İSTAHED’ in en yoğun günlerinden bİrini yaşadık.

Avrupa Yakası’nda Bayrampaşa ilçe toplantımızı yaptık.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Kutbettin Demir, Serkan Özbakış, Selçuk Yılmaz, Senem Özşehir, Sercan Ahmet Uluç, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Mustafa Emre Ulu, Nahide Toksan , Bilgeyis Mehmetzade, Zahid Cebe, Hayati Başer katıldı.

Toplantıyı ilk olarak Bayrampaşa da görev yapan yönetim kurulu üyemiz Sercan Ahmet Uluç açarak, sözü Genel Sekreterimiz Serkan Özbakış a devretti. Serkan Özbakış katılımcılara; İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED Güz Akademimizi, kongremiz İKON’ u, çıkardığımız ’’Aile HekimlerininSesi Gazetesi’’ ni , 4 ilde pilot uygulamada olan ‘’Kronik Hastalık İzlemi’’ konusunu anlattı. Bunun çok beklediğimiz yeni ’’Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’’ nin bir hazırlığı olduğunu söyleyen Serkan Özbakış, ‘’ Beklenen Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği’ ne göre hasta sayıları düşürülecek, katsayılar değişmeyecek, yaşayacağımız maaş düşüşü ise bu Kronik Hastalık İzlemi ile karşılanmaya çalışılacak. Bunu bu haliyle kabul edemeyiz dedi. Birlikte hareket etmenin önemine değinen, bugüne kadar birlikte hareket ederek elde ettiğimiz kazanımlara vurgu yapan Serkan Özbakış, beklenen ‘’Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’’ içinde birlikte hareket etmemiz gerektiğini söyledi.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Hukuk Genel Sekreterimiz Sercan Ahmet Uluç son olarak söz aldı. Öncelikle geçen hafta Bayrampaşa ilçe Başkanı olan Gülşah Hasanlar’ ı tanıtıp ona başarılar dileyen Sercan Ahmet Uluç, sonrasında; Yapılan olağanüstü denetimlerde aile hekimlerinin ne yapması gerektiği, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, Kazanılan ”Soğuk Zincir Davaları’’ ndan örekler göstererek, Soğuk Zincir Kırılması da ne yapılması gerektiği, Ehliyet Raporları yönetmeliğine göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu rapor sonucunda ne olabileceği ile alakalı bir video izletti. Videoda, bir kongrede konuşma yapan adli tabip ve ceza hakiminin, verilen ehliyet raporunda oluşan bir kusurda aile hekimlerine verilebilecek cezalar hakkındaki yorumlarını izleten Sercan Ahmet Uluç, ‘’Attığımız imzadan sorumluyuz, buna göre birlikte hareket etmek önemli’’ dedi. Son olarak Sercan Ahmet Uluç ilçede çalışan meslektaşlarımızdan gelen soruları cevapladı.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle iki meslektaşımıza İSTAHED’İN 10. Yılını coşku içinde kutlayacağımız İKON 2020 kayıt konaklama hediye ettik.

Toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza, birlikte olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerinden birini göstererek toplantımıza yoğun ilgi ve alaka gösteren Bayrampaşa İlçesindeki meslektaşlarımıza, bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü