ZEYTİNBURNU VE ÜSKÜDAR İLÇE TOPLANTILARIMIZI AYNI GÜN YAPTIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED HER İKİ YAKADA YER ALDI
Sonraki haber
ÇOCUKLUK ÇAĞINDA UYGULANAN ÖZEL AŞILARIN YÖNETİMİ

Yoğun bir şekilde ilçe toplantılarımıza devam ediyoruz. 08.01.2019 tarihinde hem Anadolu, hem de Avrupa Yakası’ nda toplantı yaptık.

Anadolu Yakası’nda Üsküdar İlçe Başkanlarımız Hayati Başer ve Beyza Gökalp’ in düzenlediği ilçe toplantımıza Yönetim Kurulu Üyelerimizden; Mustafa Tamur, Melisa Menemecioğlu, Yılmaz Fırat Kaya, Senem Özşehir, ilçe başkanlarımız : Emine Gezer, Mustafa Sayar, Ayşe Tunç katıldı.

Avrupa Yakası’nda Zeytinburnu İlçe Başkanımız Serkan Orhun Ocak’ ın düzenlediği ilçe toplantımıza Yönetim Kurulu Üyelerimizden; Kutbettin Demir, Serkan Özbakış, Sercan Ahmet Uluç, İlçe Başkanlarımızdan; Gürcan Tokatlı, Nahide Toksan, Pınar Özbakış, Emrullah Ekrem Yıldırım, Mustafa Kozan katıldı.

Her iki yakada ilçe başkanlarımız toplantıyı açarak İSTAHED’ i, toplanma amacımızı, İSTAHED yönetimini, yaptığımız eylemleri, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED Güz Akademimizi, kongremiz İKON’ u, çıkardığımız ’’Aile Hekimlerinin Sesi Gazetesi’’ ni ve komisyonlarımızı tanıttılar.

İlçe Başkanlarımızdan sonra Yönetim Kurulu Üyelerimiz, aile hekimlerini bekleyen sorunlara, aile hekimliğindeki belirsizliklere, çıkması beklenen ‘’Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği’’ ne ve birlikte hareket ederek bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımlara değindiler.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz daha sonra; Yapılan olağanüstü denetimlerde aile hekimlerinin ne yapması gerektiği, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, Kazanılan ”Soğuk Zincir Davaları’’ ndan örekler göstererek, ”Soğuk Zincir Kırılması” nda ne yapılması gerektiği, Ehliyet Raporları yönetmeliğine göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu rapor sonucunda ne olabileceği ile alakalı bir video izlettiler. Videoda, bir kongrede konuşma yapan adli tabip profesoru ve ceza hakiminin, verilen ehliyet raporunda oluşan bir kusurda aile hekimlerine verilebilecek cezalar hakkındaki yorumlarını izlettiler.

Son olarak katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Yönetim Kurulu Üyelerimiz ‘’ Birlikte hareket ederek her sorunu çözebiliriz” vurgusunu yaptılar.

Zeytinburnu ve Üsküdar’ da yaptığımız toplantılarda tam 5 kişiye İSTAHED’İN 10. Yılını coşku içinde kutlayacağımız İKON 2020 kayıt konaklama hediye ettik.

Soğuk ve yağmurlu bir İstanbul akşamında bizlerle birlikte olan meslektaşlarımıza, bizleri bir araya getiren ilçe başkanlarımıza ve toplantılarda deneyimlerini paylaşan Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ederiz.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü