İKON 2018 ÖNCESİ SON AKADEMİMİZ YAPILDI

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED ÇANAKKALE’ DE
Sonraki haber
İKON GAZETESİ : 1. Gün

İSTAHED’ in johnson&johnson ‘ la birlikte yürüttüğü, ”anneliğe adım adım” projesine ek olarak düzenlediği akademimiz, 14 Nisan 2018 tarihinde Beşiktaş Dedeman Otel’de yapılmıştır.
Akademide, son zamanlarda aile hekimliğinde yapılan okul izlemleri nedeniyle ”ergen izlemleri” konusu büyük ilgi görmüştür.Yoğun katılımın olduğu akademide; Ergen İzlemleri, Çocukta Astım ve Bebek Bakımı konuları anlatılmıştır.
Akademide İSTAHED Yönetim Kurulu Başkanı Dr Kutbettin Demir konuşma yapmış, mayıs başında çıkacağı söylenen yönetmeliğin, basında yer alış şeklini ve Sağlık Bakanı Prof Dr Ahmet Demircan’ ın CNN Türk’te yayınlanan röportajını, aile hekimleri açısından değerlendirmiştir. Pilot bölgelerde uygulanılması düşünülen, ”sevk zinciri ve aile hekimlerinden özel hastanelere sevk edildiği taktirde katkı payının alınmayacağının” basında yer almasıyla alakalı Dr Demir, ”Aile sağlığı merkezleri sevk polikliniği haline gelecektir, sağlık okur yazarlığı olmayan,etkin sağlıkta şiddet yasasının çıkmadığı bu durumda, aile sağlığı merkezinde şiddetin artacağından endişe duyuyoruz. Aile sağlığı Merkezinden özel hastanelere sevkle özel hastanelerden katkı payı alınmayacağı konusu basında algı operasyonuyla eksik ve yanlış yansıtılmıştır” demiştir. Güvenliği olmayan aile sağlığı merkezlerinin saat 23:00′ e kadar açık olması ve mini aciller teriminin, hastaya vakit kaybettirerek kötü sonuçlara neden olabileceğinden bahseden Dr Demir, ”daha önceden de aile hekimliğine nöbet getirilmeye çalışıldı, ancak birinci basamak koruyucu hekimlik olduğundan,nöbet usulü çalışılmaya uygun değildir, bu nedenle aile hekimleri direnerek nöbet tutmamıştır” demiştir. Dr Demir,Sahadan kopuk, plansız yapılan her uygulamanın pratik hayata geçirilemeyeceğini, sorunsuz çalışma şartları ve halka kaliteli hizmet vermek için çıkarılacak her yönetmeliğin negatif ve pozitif yönlerini, Sağlık Bakanlı’ yla birlikte değerlendirebileceklerini, her platformda aile hekimliğinin sağlıklı işleyişi için çözüm üretiminin içinde olabileceklerini beyan etmiştir.
Akademimizde, 1-5 Mayıs Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de, zengin bilimsel program ve sürpriz sosyal programlarıyla aile hekimleri arasında büyük rağbet gören İKON 2018 kongremize, 14 adet İKON 2018 kayıt ve konaklama çekilişi yapılmıştır.Kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, şanslarının bir ömür boyu sürmesini temenni ediyoruz.
İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü