Bebek ve Çocuk Sağlığı Akademisi Gerçekleşti

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Seçimsiz Olağanüstü Genel Kurul İlanı
Sonraki haber
Ödeme Tebligatları Hakkında SGK İle Görüşme Yapıldı

İSTAHED’ in, üyelerinin kendilerini geliştirme ve bilgilerini tazeleme amacıyla düzenlediği, 2017 yılının son akademisi geçtiğimiz günlerde yapılmıştır.

23.12.2017 tarihinde, İstanbul Dedeman Otel’ de yapılan, ”Bebek ve Çocuk Sağlığı Akademisi”nde, 100 kadar aile hekimi biraraya gelmiştir.

”Rutin Bebek Sağlığı İzlemleri” konusuyla Prof. Dr. Ayça Vitrinel, aile hekimlerine ay ay bebek gelişimi, izlemleri konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiği ve 0-2 yaş bebek beslenmesi konularını anlatmıştır.

Doç. Dr. Hülya Akan, akademide ilk defa uyguladığımız Work Shop tarzında bir sunumla, aile hekimleriyle karşılıklı olarak ”Aşı Karşıtlarına Yanıtlar” konusunu tartışmıştır. Sahada aile hekimlerinin ne gibi karşıt söylemlerle karşılaştığı, bu söylemler için ne gibi teknikler ve sözler söylediklerini hekimlerden dinleyen Doç. Dr. Akan, kendi deneyimlerini paylaşmış ve ne gibi çözümler üretilmesi gerektiğiyle alakalı bilgiler vermiştir. Aile hekimleri tarafından da çok beğenilen oturum sonunda bu konuyla alakalı çalışmalar düzenlenmesine karar verilmiştir.

Öğleden sonra da kalabalık katılımla devam eden akademimizin panel bölümünde, ”Bebeğin Bakımı, Uykusu, Ay Ay Büyümesi” konusuyla Yrd. Doç. Dr. Güliz D. Arıkan ve Uzm. Hemşire Tuğçe Atak Meriç aile hekimlerine sunumda bulunmuşlardır.

Akademimizin son saatinde Johnson & Johnson ve İSTAHED’ in ortak projesi olan ”Anneliğe Adım Adım” tanıtılmıştır.

Son olarak 1-5 Mayıs’ta İSTAHED’in Kıbrıs’ ta düzenleyeceği İKON2018 çekilişi yapılmış, 5 şanslı aile hekimine kayıt ve konaklama ödüllü İKON 2018 hediye edilmiştir.

Akademide İKON 2018 kazanan talihli İSTAHED üyesi aile hekimlerimiz;
Bayrampaşa Merkez ASM ‘den Nagehan Koçbay, Bakırköy 3 No’lu ASM’ den Sevinç Üye, Ümraniye 15 No’lu ASM’ den Kadir Kaplan, Kadıköy 25 No’lu ASM’ den Ülkü Akgül, Ataşehir Çiftçi ASM ‘den Sema Kayıhan’dır.

2018 yılında düzenleyeceğimiz eğitimlerimizde görüşmek dileğiyle.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü