‘’AŞIRI AKTİF MESANEYE YAKLAŞIM’’ AKADEMİMİZİ YAPTIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
KADIKÖY’ DE MESLEKTAŞLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK
Sonraki haber
ŞİŞLİ- BEYOĞLU İLÇE TOPLNTIMIZI BİRLİKTE GEREKLEŞTİRDİK

İSTAHED Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen İSTAHED Akademi için bu hafta Ataşehir Marriott Otel Asia’daydık. 7 Mart 2020 Cumartesi günü gerçekleşen akademimizin açılışını Eğitim Komisyonu Üyesi Gizem BAK yaptı. Gizem BAK’ ın ardından sözü İSTAHED Genel Sekreteri Serkan ÖZBAKIŞ devraldı ve katılımcılara, birlik olmanın öneminden bahsederek meslektaşlarımızı hem İKON 2020’ye, hem de 14 Mart 2020 günü yapacağımız Tıp Balosu’na davet etti.

Akademinin ilk konuşmacısı Dr. Mustafa Levent Erton “Aşırı Aktif Mesane Tedavisinde Denge” başlığı altında; tedavi önceliklerini, ek hastalıklarda ilaç etkileşimi açısından dikkat edilmesi gereken durumları anlattı. Ayrıca Dr. Erton, ‘’Aşırı Aktif Mesane Tedavisi’’ nin Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarında kolaylıkla yapılabileceğini, aile hekimlerinin bu konuda yeteri kadar donanıma sahip olduğunu vurguladı.

Akademinin ikinci oturumunda İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Funda Güngör Uğurlucan  “Kadın Doğum Uzmanı Bakış Açısıyla Aşırı Aktif Mesane Tedavisi”ni anlattı. Kadınlarda üriner inkontinans şikayetinde ilk önce anamnez ve fizik muayene ile laboratuvar tetkiklerinin yorumlanmasından bahsetti. Aile Hekimliği pratiğinde önemli ‘‘Kırmızı Alarm Durumları’’ ndan bahsederek hastayı ne zaman üst basamağa yönlendirmemiz gerektiği konusunda aydınlatıcı bilgi verdi.

Akademimizin öğleden sonra yapılan son oturumunda İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülistan Bahat Öztürk,  “Yaşlılık ve Aşırı Aktif Mesane Tedavisi” konusuyla,  öncelikle yaşlı nüfusun artık oransal olarak eşit olduğunu ve önümüzdeki yıllarda oranının daha da artacağına dikkat çekti. Prof. Dr. Gülistan Bahat Öztürk, yaşlılıkta karşılaşılan aşırı aktif mesane durumlarında verilecek tedavileri ve ilaç etkileşimlerini anlattı.

Soru ve katkılarla oldukça renkli ve bilgilendirici geçen akademimize meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Akademi boyunca 5 meslektaşımıza İKON 2020 Kayıt-Konaklama hediye ettik.

Gelecek akademilerimizde görüşmek dileğiyle..

 

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü