31 HEKİM, SİSTEMİN KUSURU YÜZÜNDEN HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İLLER ARASI YER DEĞİŞTİREN AİLE HEKİMLERİNE MÜJDEMİZ VAR!!!
Sonraki haber
KEYFİ SEBEPLERLE SÖZLEŞME YENİLEMEME YAPAMAZSINIZ

Gaziosmanpaşa ilçemizde, 2017 yılında değişik zamanlarda defin ve adli nöbet yazılan 31 aile hekimi hakkında dönemin kaymakamı, nöbete gitmediklerini iddia ederek 4483 sayılı kanun çerçevesinde işlem başlatmıştı. Muhakkik olarak atanan İlçe Mal Müdürü ve İlçe Tarım Müdürü dosyaları inceleyip, hekimlerin ifadelerini alarak ‘’soruşturma açılması’’ yönünde görüş bildirmişti. Ardından savcılığa giden dosyalara, itiraz dilekçelerimize rağmen savcılık tarafından dava açılmasına karar verilmişti. Üyelerimize adli nöbet tebliğ edilmiş ancak davalar belediyelerin görevi olan defin nöbeti üzerinden açılmıştı. Mart ayında yapılan ilk duruşmada, 31 hekimin aynı dosyada yargılanamayacağını belirtmemize rağmen, hakim tarafından dosyalar ayrılmamış ve 11 temmuza tüm hekimlerin dinlenmesi için duruşma günü verilmişti. 11 Temmuz Perşembe günü Gaziosmanpaşa ilçesinde görev yapan 31 aile hekimi ASM’ lerine değil adliyeye gittiler.
İSTAHED olarak, yönetim kurulu üyelerimiz ve avukatımızla hekim arkadaşlarımızın yanında yer alarak duruşmaları yakından takip ettik.
Dava sabah 09.00 Gaziosmanpaşa 17. Asliye Ceza Mahkemesi’ nde görülmeye başlandı. 31 hekim mahkemede hakime ifade verdiler, durumu anlattılar ardından İSTAHED avukatı Gülümser Uğurlu savunmasını yaptı. Hekimleri dinleyen hakim, davayı 17 Aralık 2019 tarihine erteledi.
İSTAHED olarak avukatımız Gülümser Uğurlu’ ya, dava için emeği geçen Gaziosmanpaşa Ilçe Başkanımız Gürcan Tokatlı’ ya ve değerli Hukuk Komisyonu Üyelerimize teşekkür ederiz.
Mahkemeye çıkan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Yönetim Kurulu olarak davanın takipçisi olacağımızı saygıyla bildiriyoruz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü