KEYFİ SEBEPLERLE SÖZLEŞME YENİLEMEME YAPAMAZSINIZ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
31 HEKİM, SİSTEMİN KUSURU YÜZÜNDEN HAKİM KARŞISINA ÇIKTI
Sonraki haber
Algoritmalar

2018 Aralık ayı sözleşme yenileme döneminde, Asm de çalışan iki hekim arasında yaşanan anlaşmazlıklar bahane gösterilerek bakanlık müfettişleri direktifleriyle İstahed üyesi bir Aile Hekimi arkadaşımızın sözleşmesi yenilenmemişti.

Tamamiyle keyfi nedenlerle sözleşmesi yenilenmeyen arkadaşımız Ocak 2019 itibariyle eski görev yerine dönmek zorunda kaldı.

Bu hukuksuzluğa karşı açtığımız dava sonucu Mahkeme yapılan fesih işleminin hukuksuz olduğunu, sözleşme fesih sebeplerinin yönetmelikte açıkça belirtildiğini , bu sebepler harici sebep gösterilerek sözleşme feshi yapılamayacağı gibi sözleşme yenilememe de yapılamaz diyerek uygulanan işlemi İPTAL etmiştir. Üst mahkemeden de aynı şekilde onanacağı konusunda şüphemiz yoktur.

Yapılan bu hukuksuz ve keyfi uygulama sonucu 7 aydır evinden çok uzakta olan bir hastane acilinde çalışmak zorunda bırakılan meslektaşımız, geç de olsa adaletin tecelli etmesi sonucu Aile Hekimliği birimindeki görevine geri dönmüştür.

Davayı titizlilikle takip eden Uğurlu Hukuk Bürosu avukatlarına ve İstahed Hukuk Komisyonumuza çok teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü