Ümraniye & Çekmeköy İlçe Toplantısında alınan kararları İlçe Temsilcisi Güzeyya Öztürk aktardı..

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
ESENLER AİLE HEKİMLERİ BULUŞUYOR..! 20 Kasım 2013
Sonraki haber
23 Kasımda Ankaradayız

ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY İLÇE TOPLANTISI Olağan İlçe Toplantısı 15 Kasım 2013 Saat:19:30 da, Ataşehir Develi Restaurant ‘da BERKO Biober ürün gurubu sponsorluğunda, İSTAHED Yönetim Kurulu ve Hukuk Komisyonunun da katılımıyla gerçekleşmiştir. 


Toplantıya 167 Aile hekimi bulunan Ümraniye ve Çekmeköy ilçelerinden 70 Aile Hekimi katılmıştır. İSTAHED Ümraniye İlçe Temsilcisi Dr.Güzeyya Öztürk’den alınan bilgiye göre öncelikli başlık;
yeni yönetmelikle birlikte üzerimize yıkılması tasarlanan acil nöbetleri olmuştur. Daha önce bakanlıkla görüşmelerimizde farklı formüllerle ve ücret düzenlemeleri ile gönüllülük esasıyla acil nöbeti tutulabileceğini belirtmiş olmamıza rağmen yönetmelik taslağının bu şekilde kalması aile hekimlerinde ciddi bir şaşkınlık oluşturmuştur. Maddi kaygılar ile bu nöbetlere makul bakan aile hekimi arkadaşlarımız da bu haliyle kesinlikle tutmak istemediklerini, yapılacak eylemler konusunda gereken her türlü desteği vereceklerini belirtmişlerdir. Yapılan ilçe toplantısı aracılığı ile tanışma fırsatı bulan hekimler, kamu kurumlarında çalışanlardan istenen kira bedelleri ile ilgili ne yapacaklarını bilmiyorlardı.
Hukuk komisyonumuzun bilgilendirmeleri doğrultusunda tamamı dilekçelerini doldurarak itiraz etmeye karar verdiler.


  


Toplantının son konusu adli ve defin nöbetleriydi. Bölgede çalışan Aile Hekimlerinin bir kısmı belediye binalarında oldukları için yılda 2 nöbet tutup belediye ile sorun yaşamamayı tercih ettiklerini belirtti. Hukuk komisyonumuzun bilgilendirmeleri sonucu idare tarafından nöbete gitmeyenlere herhangi bir yaptırımın şimdiye kadar olmadığı bilgisi aktarılarak, görevimiz olmayan işlerde sebebi ne olursa olsun tamam denilmemesi gerektiğinin altı çizildi. Hali hazırda nöbetlere gitmeyen hekimler bu kararlılıklarına devam edeceklerini ifade ettiler. Bugüne kadar toplantılara katılmayan, eylemlere çekimser bakan ve hatta dernek üyesi bile olmayan hekimlerin bir araya gelmesini sağlayan İSTAHED Ümraniye İlçe Temsilcisi Güzeyya Öztürk’e teşekkkür ederek ayrılan hekimlerin dile getirdikleri son şey “Birlik en büyük gücümüzdür” olmuştur. Artık daha da güçlüyüz…


 


Ayça Gümüş
İSTAHED Basın İletişim Komisyonu Başkanı


 

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü