TÜRK SAĞLIK-SEN BAŞKANI İLE MAKAMINDA GÖRÜŞTÜK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
YENİ DÖNEM KURUMSAL GÖRÜŞMELERE BAŞLADIK
Sonraki haber
15 TEMMUZ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ
İSTAHED yönetim kurulu olarak yaptığımız ilk toplantı sonrası birçok kuruma tanışma ve daha iyi bir Aile Hekimliği için fikir alışverişinde bulunmak amacıyla görüşme taleplerimizi iletmiştik.
Bu kapsamda 12.07.2021 tarihinde İSTAHED Yönetim Kurulu’nu temsilen Türk Sağlık-SEN’i Ankara’da ziyaret ettik. Türk Sağlık-SEN ve Kamu-SEN Başkanı Önder Kahveci ile makamında görüştük.
30 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete ‘de yayınlanıp, 01.07.2021 tarihinde yürürlüğe giren ve sahada büyük tepki ile karşılanan Aile Hekimliği Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’ni konuşup, yönetmelikteki haksızlık ve hukuksuzlukları içeren dosyamızı kendilerine sunduk. Yönetmeliğin iptali için birlikte hareket etme talebimizi ilettik. Olası her türlü eylem planlarımızı istişare ettik.
Aile hekimliği sisteminin ve geleceğinin, en iyi şekilde nasıl olması gerektiği ile ilgili düşüncelerimizi anlatmaya çalıştığımız ”Nasıl Bir Aile Hekimliği?” dosyasını da kendilerine ilettik.
Gösterdikleri samimiyet ve misafirperverlik için Sayın Önder Kahveci nezdinde Türk Sağlık-SEN’e teşekkür ederiz.
İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü