Şeffaf Bir İhale Süreci Talep Ediyoruz

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED’den Kafa Radyo Ziyareti
Sonraki haber
ASM’ler İflasın Eşiğinde!

İstanbul’da banka anlaşması Aralık ayında biteceğinden İstanbul’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı 106 bin çalışan için ihale süreci İstanbul Sağlık Müdürlüğü tarafından Ekim ayında başlatıldı.

26 Ekim’de Sağlık Müdürlüğü’nde şeffaf bir şekilde ihalenin gerçekleşeceğini açıklandı. 26 Ekim tarihinde ihaleye 5 banka teklif verdi ve açık arttırmaya 3 banka katıldı. Aylık 600 TL promosyon ödemesi taahhüdünden başlayan açık arttırmada aylık 690 TL tutarına geldiğinde, ihale destek hizmetleri başkanı tarafından sonlandırılarak, 15 gün sonra ihalenin kaldığı yerden devam edeceği söylendi.

İhalenin ertelenmesinin sebebini sorduğumuzda idarenin böyle bir hakkı olduğu söylenerek herhangi bir gerekçe belirtilmedi. Bu açıklama yapılmasına rağmen ihaleye 15 gün sonra kalındığı yerden devam edilmedi.

Ardından bakanlık tarafından herhangi bir ihale sürecine girilmeyerek, kapalı kapılar arkasında ihalenin peşin olarak 25.200 TL (aylık 700 TL) ve bir yıllık süre içerisinde parapuan olarak 3800 eklerle 29.000 TL olarak Ziraat Bankası‘na verildiği açıklandı.

Şeffaf yürüyen, iyi işleyen bir ihaleyi iptal edip kapalı kapılar ardından ihaleyi gerçekleştirmek, ihale sonucunda sağlık çalışanlarına bahsi geçen tutarları reva gören zihniyeti kabul etmiyoruz.

Bir an önce tekrar şeffaf bir ihale sürecine girilmeli, aile hekimi ve çalışanları mağdur edilmemelidir.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü