”SAĞLIKTA ŞİDDET” İN İĞRENÇ YÜZÜ YİNE KENDİNİ GÖSTERDİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED, İL DERNEKLERİ KONGRELERİNDE
Sonraki haber
Çözüm Masada Değil, Sahada Aranmalı

İstanbul’ da bir aile hekimi arkadaşımız daha şiddetin iğrenç yüzüyle kaşı karşıya kaldı.
İstanbul Pendik Perihan Yaşar Akarsu Aile Sağlığı Merkezi’nde bu sabah gerçekleşen olayda, bir kadın hasta kayıtlı olduğu aile hekiminde muayenesini yaptırmış ve aile hekimi muayene bulgularına göre uygun bulduğu tetkikleri hastasından istemiştir.Hasta, tıp dalında eğitim almış ve senelerini tıp bilimine adamış doktorunun, gerekli gördüğü tetkikleri yeterli görmeyerek,doktoru ile bu konuda tartışmıştır.Hasta, aile hekimliğinden ayrılarak daha sonradan polis olduğu öğrenilen eşine doktorun kendisine bağırdığını söylemiştir.
Polis olduğu sonradan öğrenilen hasta eşi, bir hışım ile ASM ye gelerek ve herkesin gözü önünde hekimin odasına dalıp saldırmış ve darp etmiştir. Öfke kontrolü olmayan bu şahsın darbeleri ile yaralanan hekim arkadaşımızın gerekli müdahaleleri yapılmış ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Basit sıyrık ve yaralanmalarla atlatılmış olsa da, olayın varabileceği noktalar , saldırganın elindeki güç de işin içine girince korkutucu derecededir.
Bizlerin, güvenliğini sağlaması gereken kurumlardan biri Bakanlığımız diğeri ise Emniyet güçlerimizdir.
Her ikisinin de ”Sağlıkta Şiddet” konusundaki aldırmazlığı karşısında susmayacak, gerekli tüm önlemler alınana kadar mücadelemize devam edeceğiz.
Derneğimiz Hukuk Komisyonu Başkanı Mustafa Tamur’ un da mesai arkadaşı olması nedeniyle darp edilen aile hekimimize gerekli olan destek, olay anında ve sonrasında verilmiştir, verilmeye de devam edilecektir. Konu yargıya intikal etmiştir. Saldırganın polis memuru olmasından kaynaklı olarak da gerekli girişimler ilgili makamlar düzeyinde başlatılmıştır.
Şiddete uğrayan Aile Hekimimize ve mesai arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddet ile sağlığı bir arada bir cümle içinde bile görmeye tahammülümüz olmadığını tekraren ilan ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü