Ceza Yönetmeliğini Kabul Etmeyeceğiz!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Kartal ve Maltepe İlçe Toplantılarını Yaptık
Sonraki haber
Derneğimizden Kamuoyuna Duyuru

Yorgunuz, kırgınız, üzgünüz!
Yaşamı boyunca eğitimine emek vermiş ve mesleğini hayatının merkezine koymuş olan biz hekimler daha pandemide kaybettiğimiz meslektaşlarımızın acıları dinmemiş iken, her gün aldığımız şiddet haberleri yüreğimizi parçalarken hiç ama hiç hak etmediğimiz şekilde tanımlanmış olmaktan kırgınız, üzgünüz!

Meslek hayatında tüm zorlu koşullara rağmen vatandaşın ve ülke sağlığını en üst seviyelere getirmiş bizler, ‘çalışma koşullarımız çok zorlu ,insanca yaşayamıyoruz, emekli olamıyoruz’ diye sesimizi duyurmaya çalışmaktan yorgunuz!

Bunca mücadele içinde işimizi en iyi şekilde yaparken, yok sayılmayı ve “Giderlerse gitsinler!” gibi söylemler ile değersizleştirilmeyi kabul etmiyoruz!
Bizler gitmek isteseydik, giderdik! BURADAYIZ!

Oysa kalmayı tercih ettik! ülkemize hizmet etmeyi, toplumun sağlığını yükseltmeyi , sağlığı tüm dünya ülkelerinde daha iyi bir noktaya getirmeyi kendimize görev bildik!
Bu bizim, ne koşullarda kazanıldığını bildiğimiz Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına borcumuzdur, başka da kimseye borcumuz yoktur!

Bunca yaşanana rağmen asla YILGIN değiliz!
HAKLI olduğumuzu, HAKKIMIZ olduğunu biliyoruz.
Bir yere gitmiyoruz hakkımızı istiyoruz!
TCK’ye eklenecek Sağlıkta şiddet yasası çıkana kadar
Ceza yönetmeliği kaldırılana kadar
İnsanca yaşadığımız çalışma ve emeklilik koşulları sağlanana kadar
Mücadeleye devam edeceğiz!

14-15-16 Mart 2022 tarihlerinde Anayasal hakkımızı kullanacağız, İŞ BIRAKACAĞIZ, ASM’lere gitmeyeceğiz.
14 Mart 2022‘de “Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin” diye vasiyetiyle bizi onurlandıran ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün huzurunda olacağız.

15 MART 2022’de Kadıköy Meydanı Atatürk Anıtında toplanıp çelenk koyma töreni sonrasında basın açıklaması ile hem sorunlarımıza hem de gelişen son tutumlara tepkimizi göstereceğiz.

20 Mart 2022 tarihinde AHEF’in çağrısı ile ülkenin dört bir yanından gelen meslektaşlarımızı İSTANBUL’da misafir edeceğiz, miting ile 14 Mart Tıp Bayramı haftasını coşku ile kapatacağız.

Yine birlik içinde, yine omuza omuza, yine kalabalık gücümüz ile başaracağız!
BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR!
Üyelerimize, meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü