Bizler sağlık camiasının tümünü kardeşimiz olarak benimsemeye ant içmiş bir mesleğin mensupları olarak, dün maalesef meslektaşımız Dr Fikret Hacıosman’ ı  sağlık terörüne kurban verdik. Kınama ve üzüntü tariflemekten bıktığımızı, artık bu konuda yetkilileri harekete geçirmek için önce bizim harekete geçmemiz gerektiğinin farkındayız.
Dolayısı ile İSTAHED olarak yapacaklarımıza, üyelerimizin ve tüm sağlık çalışanları ile STK larının desteğini bekliyoruz.:

  • Bu menfur olayı kınamak, yetkililerden soruna ciddi bir çözüm ve acilen ETKİN bir sağlıkta şiddet yasasını Meclisten geçirmelerini sağlamalarını istemek üzere de Cuma günü saat 09:30 da Çapa‘dan İl Sağlık Müdürlüğü’ne sessiz-siyah çığlık yürüyüşü organize ediyoruz. Siyah önlüklerimizle ve siyah önlüğümüz yoksa beyaz önlüklerimiz içine siyahlar giyerek isyanımızı gösteriyoruz. Sen yoksan bir eksiğiz demeye devam ediyoruz. (Ayrıntılar ayrıca duyurulacaktır ancak il dışından geleceklerin ulaşım konusunu halledebilmesi için yaklaşık plan bu şekilde olacaktır).
    Ayrıca Cuma günü bir ulusal gazeteye Sağlıkta Şiddet Terörünün son bulması için etkin adımlar atılmasını isteyen bir gazete ilanı verilecektir.

Derneğimiz 05.10.2018 Cuma günü için BİR GÜNLÜK İŞ BIRAKMA kararı almıştır.
Tüm sağlık çalışanlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı, halkımızı bu çağrımıza destek vermeye çağırıyoruz. Birlikte hareket ettiğimiz meslek odalarımız, sendikalarımız, sivil toplum örgütlerimiz ayrıca kendi açıklamalarını yapacaklardır.

BİRLİĞİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü