MAHKEMEDEN, İDARE’ YE YANIT: AİLE HEKİMLERİ İŞGALCİ DEĞİLDİR

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İDARE AİLE HEKİMİYLE SÖZLEŞME YENİLEMEYEBİLİR Mİ?
Sonraki haber
İDARE, KENDİ MEVZUATINA MAHKEME KARAR İLE Mİ UYACAK?

Aile Hekimlerini işgalci olarak gören idareye, istinaf mahkemesi dur dedi:
İstanbul’ da Aile Sağlığı Merkezlerinin kira davaları devam ediyor. Biz de İSTAHED olarak bu davalarda meslektaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.
Biz, idarenin kira talebine yanıt verirken: “bu kiraları ödeyebiliriz ancak, kontratımızın olmadığı ve ödeme taleplerimizin ret edildiği dönemlere dair bizden faiz isterseniz bunu kabul edemeyiz” demiştik. İdare, bu iyi niyetli yaklaşımımıza yanıt vermemiş ve meslektaşlarımızı işgalci olarak görmüş, idarenin huzurunda yapılan kurayla, aile hekimlerinin Aile Sağlığı Merkezleri’ ne yerleştirilmelerini yok saymıştı.
Bu konuda açtığı davalardan birinde idare mahkemesi idareyi haklı bulmuşsa da, yaptığımız istinaf başvurusu kabul edilerek, 15.875 liranın meslektaşlarımızdan talep edilmesinin hukuksuz olduğuna karar vermiştir.
Komisyonumuza başvurmuş tüm meslektaşlarımızın kira davaları, hukuk büromuzca ücretsiz takip edilmektedir.

Hukuk Komisyonumuza teşekkür ediyoruz

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü