KÜÇÜKÇEKMECE’ DE MESLEKTAŞLARIMIZLA OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
AİLE HEKİMLERİ PENDİK’ DE BİR ARAYA GELDİ
Sonraki haber
BAHÇELİEVLER İLÇE TOPLANTIMIZI YAPTIK

İSTAHED Küçükçekmece ilçe Başkanlarımız; Hakan Karabulut, Mustafa Taş ve Cumhur Özdemir’in düzenlediği Küçükçekmece İlçe Toplantımızı 09.10.2019 tarihinde yaptık.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Kutbettin Demir, Serkan Özbakış, Esin Ayfer Çulha Dildök, Melisa Menemencioğlu, Selçuk Yılmaz, Sercan Ahmet Uluç, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Yasemin Kılıçsoy, Pınar Özbakış, Nadiye Karabulut, Mürvet Dikyol, Bİlgeyis Mammadzade, Nahide Toksan, Mustafa Kozan katıldı.

Toplantıda ilk olarak İSTAHED Küçükçekmece İlçe Başkanımız Hakan Karabulut söz alarak katılımcılara; İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED 3 Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumumuzu, kongremiz İKON’ u, komisyonlarımızı tanıttı. Hakan Karabulut son olarak İSTAHED’ in birlikte hareket etmek amacıyla ilçe toplantıları yaptığına değinerek, Küçükçekmece’deki meslektaşlarının toplantıya yoğun ilgisinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz Esin Ayfer Çulha Dildök, İSTAHED’ in kazanımları olan: acil nöbetlerinin kaldırılması, cumartesi nöbetlerinin kaldırılması, defin- adli nöbetlerinin gönüllü ve ücretli hale getirilmesi, damga pulu vergilerinin geri alınması, aylık çalışma istenmesinin kaldırılması ve kaybedilmeyen soğuk zincir davalarımızdan bahsetti. Aile hekimlerinin en büyük sorunları olan, Aile Hekimliği Kanunu’ nun olmaması ve 3 yıldır beklenen yeni ‘’ödeme sözleşme yönetmeliği’’ nden bahsederek, ‘’ Bugüne kadarki kazanımlarımızı hep birlikte elde ettik, birlik olmanın değerini en iyi biz aile hekimleri biliriz, o nedenle üstesinden gelebiliriz’’ dedi.

İSTAHED Başkanımız Kutbettin Demir, meslektaşlarımızın yoğun katılım gösterdiği Küçükçekmece Toplantısı’ nda, İSTAHED’ in en büyük projelerinden biri olan “İSTAHED Hekim Yardımlaşma Sandığı Tüzüğü” nün kabul edildiği müjdesini vererek, Yardımlaşma Sandığı kurulma amaçları ve ve içeriği hakkında bilgi verdi.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Hukuk Genel Sekreterimiz Sercan Ahmet Uluç son olarak söz aldı. Sercan Ahmet Uluç, yapılan olağanüstü denetimlerde aile hekimlerinin ne yapması gerektiği, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, Kazanılan ”Soğuk Zincir Davaları’’ ndan örekler göstererek, Soğuk Zincir Kırılmasıda ne yapılması gerektiği, Ehliyet Raporları yönetmeliğine göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu rapor sonucunda ne olabileceği ile alakalı bir video izletti. Videoda, bir kongrede konuşma yapan adli tabip ve ceza hakiminin, verilen ehliyet raporunda oluşan bir kusurda aile hekimlerine verilebilecek cezalar hakkındaki yorumlarını izleten Sercan Ahmet Uluç, ‘’Attığımız imzadan sorumluyuz, buna göre birlikte hareket etmek önemli’’ dedi.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle beş meslektaşımıza, 7-10 Kasım’ da Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de düzenlenecek olan İSTAHED 3. Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumu’ na kayıt ve konaklama hediye ettik. Kazanan meslektaşlarımızı tebrik ediyor, aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.

İlçe Toplantımızı düzenleyen İlçe Başkanlarımıza, toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza, birlikte olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerinden birini göstererek toplantımıza yoğun ilgi ve alaka gösteren Küçükçekmece İlçesindeki meslektaşlarımıza, bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü