İSTAHED Pendik ilçe Başkanımız İsmail Burçin Yalçın’ın düzenlediği Pendik İlçe Toplantımız, 01.10.2019 tarihinde yapıldı.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Esin Ayfer Çulha Dildök, Mustafa Tamur, Senem Özşehir, Yılmaz Fırat Kaya, Melisa Menemencioğlu, İSTAHED İlçe Başkanlarımız: Emine Gezer, Kerem Bak, Gizem Bak, Rana Çelikkol katıldı.

Toplantıda ilk olarak İSTAHED Pendik İlçe Başkanımız İsmail Burçin Yalçın söz alarak katılımcılara, İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, bugüne kadar yaptıklarımızı, kazanımlarımızı, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED 3 Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumumuzu, kongremiz İKON’ u, komisyonlarımızı tanıttı. İsmail Burçin Yalçın Pendik ilçesinde neler yapılması gerektiğine ve yerel sorunlara değinerek, ‘’Birlik içinde hareket edersek, çözemeyeceğimiz sorun olmaz, derneğimizle sorunları birlikte çözeriz’’ dedi.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz Esin Ayfer Çulha Dildök, İSTAHED’ in kazanımları olan: acil nöbetlerinin kaldırılması, cumartesi nöbetlerinin kaldırılması, defin- adli nöbetlerinin gönüllü ve ücretli hale getirilmesi, damga pulu vergilerinin geri alınması, aylık çalışma istenmesinin kaldırılması ve kaybedilmeyen soğuk zincir davalarımızdan bahsetti. Aile hekimlerinin en büyük sorunları olan, Aile Hekimliği Kanunu’ nun olmaması ve 3 yıldır beklenen yeni ‘’ödeme sözleşme yönetmeliği’’ nden bahsederek, ‘’ Bugüne kadarki kazanımlarımızı hep birlikte elde ettik, birlik olmanın değerini en iyi biz aile hekimleri biliriz, o nedenle üstesinden gelebiliriz’’ dedi.

İSTAHED Başkan Yardımcımız Mustafa Tamur son olarak söz aldı. Mustafa Tamur, yapılan olağanüstü denetimler, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, tek hekim raporlarında yönetmeliklere göre nelere dikkat etmemiz gerektiği, özellikle ehliyet raporlarında yapmamız gerekenleri anlattı. Mustafa Tamur raporlarla alakalı yeni yayınlanan yönergeye değinerek, kimseye tam sağlıklıdır raporu verilemeyeceğini, durum bildirir raporunun ise uydurma olduğunu söyledi. Mustafa Tamur son olarak ‘’ Doktor, en hafif kusurda bile tam olarak sorumlu tutulur ve ceza alır’’ dedi.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle iki meslektaşımıza, 7-10 Kasım’ da Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de düzenlenecek olan İSTAHED 3. Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumu’ na kayıt ve konaklama hediye ettik. Kazanan meslektaşlarımızı tebrik ediyor, aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.

Pendik İlçe Toplantımızı düzenleyen Pendik İlçe Başkanımız İsmail Burçin Yalçın’ a, toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza, birlikte olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerinden birini göstererek toplantımıza yoğun ilgi ve alaka gösteren Pendik İlçesindeki meslektaşlarımıza, bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü