KRONİK HASTALIK RİSK DURUMU RAPORU VE E-NABIZ KARMAŞASI

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Denetim Formları ve Gruplandırma Rehberi
Sonraki haber
YARGITAY DAN DERS NİTELİĞİNDE KARARA ONAMA

Aile Hekimliğinin Angarya Hekimliğine Dönüşmesine İzin Vermeyeceğiz.

Ne yazık ki son dönemde her gün yeni bir angaryaya uyanır olduk.

Dün de Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ nün, devlet memurları için e-devlet üzerinden rapor alamayan kişileri aile hekimlerine yönlendiren yazısıyla karşı karşıya kaldık. Devlet memuru olan bir kişinin e-devlet üzerinden bir evrağı çıkaramayabileceğini düşünerek kişileri aile hekimlerine yönlendirmek, aile hekimlerinden olmayan bir ICD kodunu sisteme girmelerini istemek akıl tutulmasından başka birşey değildir.

E-nabıza giriş yapan hastalara idari izin almalarına uygun hastalıkları yoksa sistem aile hekiminize gidin demekte aynı şekilde e-nabızdan uygun raporu olmayan kişileri de 184 aile hekimine yönlendirilmektedir.

Hekimlikle, toplum sağlığıyla hiçbir ilgisi olmayan, hastayla hekimi karşı karşıya getirmekten başka bir işe yaramayan bu uygulamayı kabul etmemiz mümkün değildir.

Tüm meslektaşlarımıza da, böyle bir belge tanzim etmemeleri çağrısında bulunuyoruz. Bundan sonraki süreçte de sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınmadan, sahadan bihaber uygulamaların önüne geçmek amacıyla, idarece çıkarılan yazıların derneğimizin açıklaması olmadan uygulanmamasını sizlerden talep ediyoruz.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü