KALBİMİZDEN BIÇAKLANDIK!!!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
VEFAT VE BAŞ SAĞLIĞI
Sonraki haber
İŞE GİRİŞ RAPORLARI

KALBİMİZDEN BIÇAKLANDIK!!!

Iğdır Devlet Hastanesi Üroloji Kliniği'nde görev yapan Dr. Serkan Yarımoğlu, hasta yakını tarafından bıçaklanmıştır.
28 Eylül 2017 tarihinde, saat 15.00 sıralarında  hasta yakını İbrahim K., genç meslektaşımız Dr. Serkan Yarımoğlu’nu göğsünden ve karnından bıçaklamıştır. Ciddi şekilde yaralanan meslektaşımız hastanede ameliyata alınırken, olaydan sonra kaçan İbrahim K .’nın yakalanarak göz altına alındığını öğrenmiş bulunuyoruz.
Genç meslektaşımıza acil şifalar diliyor, dualarımızla yanında olduğumuzu bildiriyor ve iyi haberlerini almayı temenni ediyoruz.
Devlet adına en kutsal kamu hizmetlerinden birini yerine  getiren bir meslektaşımız daha saldırıya uğrarken,bizler de sağlıkta şiddetin nedenini ve sorumlularını arıyoruz. Sağlıkta şiddetin sorumlusu; yüzlerce kanun maddesini değiştirirken, Türk Ceza kanununa caydırıcı bir kanun maddesi eklemeyenlerdir. Sabim  ve Bimer iletişim hatlarını şikayet hattına çevirenler ve şikayetçileri memnun etmek için çalışanlara baskı yapanlar ve bu hukuksuz uygulamaya göz yumanlardır. Sağlık çalışanlarına düşmanlığı reytinge çevirmek isteyen sorumsuz medya mensuplarıdır. Usülsüz istekleri önlemek için yeterli bilgilendirme ve mevzuat düzenlemesi yapmayan bürokratlar ve yöneticilerdir. Bu konuda hamaset nutukları atıp,nutuk bitince hiçbir icraattan kendini sorumlu hissetmeyenlerdir. “Geçmiş olsun” demekten başka birşey yapmayan bizler, başım ağrımasın diye her usülsüz isteği diğer meslektaşlarını umursamadan yerine getiren meslektaşlarımız yani hepimiz bizler de bu iğrenç şiddet vakalarından sorumluyuz. 
Başta kanun yapıcılar, devleti temsil edenler, bürokratlar, medya, sendikalarımız, meslek odalarımız, derneklerimiz, federasyonlarımız ile sivil toplum örgütleri ve tüm sağlık çalışanlarını sorumluluklarının gereklerini yerine getirmeye davet ediyoruz. Üzgün, kırgın ve kızgınız. 
İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü