İSTAHED ZEYTİNBURNU İLÇE TOPLANTISI YAPILDI

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Acı Kaybımız
Sonraki haber
İSTAHED HUKUK KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

6 Haziran 2018 tarihinde, İlçe Başkanımız Serkan Orhun Ocak tarafından düzenlenen Zeytinburnu ilçe toplantımıza ilçede çalışan meslektaşlarımızın yanı sıra, İSTAHED Yönetim Kurulu Üyeleri; Kutbettin Demir, Serkan Özbakış, Aslı Öncel ve Melisa Menemencioğlu ile Pendik İlçe Başkanımız İsmail Burçin Yalçın katılmıştır.

İSTAHED Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Demir ve Başkan Yardımcısı Serkan Özbakış meslektaşlarımıza sorunlarımızla ilgili bilgilendirme yapmıştır. Toplantıda, daha önceden hazırladığımız mini bilgi alma formları aile hekimlerine dağıtılmış ve doldurmaları rica edilmiştir. İlçe aile hekimleri tarafından verilen cevaplara göre;

İlçe özelinde aile hekimliği ile ilgili en çok yaşanan problemin, yabancı uyruklu kişilerin muayeneleri ile ilgili olduğu görülmüştür. Bu kişilerin, hekimlere herhangi bir bilgi vermeden kayıtlarının yapılması ve göçmen polikliniğinin henüz yeni açılması sebebiyle yaşanan problemler aile hekimlerini sıkıntıya sokmuştur. İlçede, İlçe Sağlık Müdürlüğü’ nün yazılı evrak istediği de öğrenilmiştir. Bu konular tarafımızca gündeme alınarak, sonuçları ilçe aile hekimlerine bildirilecektir.

Aile hekimliği genelinde yaşanan sorunların ise; hepimizin karşılaştığı uygunsuz istekler, sözlü şiddet, sadece hasta memnuniyeti odaklı çalışma, gereksiz rapor istekleri, her uygulamanın aile hekimlerinin üzerine yıkılması, performans itirazlarda başka bir yere taşınan veya göç eden kişilerin izlemlerinde aynı belgelerin her seferinde tekrar tekrar istenmesi, ani ve altyapısız mevzuat değişiklikleri, negatif performans sistemi ve belirsiz bir gelecek olduğu dile getirilmiştir.

Dernek faaliyetlerimiz en çok ilçe Whatsapp grubundan takip edilmekte olup; Facebook grupları, SMS, Web sitemiz ve İnstagram’dan da bilgi alınmaktadır.

İlçe aile hekimlerinin, derneğimizden beklentilerinin başında güçlü örgütsel mücadele olup, İSTAHED olarak bu beklentiyi sonuna kadar karşıladığımızı ve karşılayacağımızı düşünmekteyiz. İlçede sosyal faaliyet ve mevzuatlarla ilgili eğitim yapılması da istenmiş olup, tarafımızca gündeme alınmıştır.

Zeytinburnu’ nda görev yapan aile hekimi meslektaşlarımızın paylaştığı görüşlerle ilgili geri dönüş yapacağımızı belirterek, kendilerine bu güzel birliktelik için bir kere daha teşekkür ederiz.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü