İSTAHED SEÇİME KATILAN İSTANBUL İL BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye için önemli olan bir seçim yaklaşırken, İSTAHED olarak farkettik ki: Seçime katılan hiç bir adayın seçim vaadleri arasına, yaklaşık 1 milyon sağlık çalışanı ve aileleriyle birlikte 5 milyona yakın insanı yakından ilgilendiren “Sağlıkta Şiddet” konusu gibi önemli bir konu girmemiş. Bu nedenle tüm partilerin İstanbul İl Başkanlıklarından randevu talep ettik. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz,Saadet Partisi İstanbul İl Baskan Yardımcısı Mikail Kabak, HDP İl Eşbaşkanı Esengül Demir ve İstanbul İkinci Bölge Milletvekili Adayı Ayşe Berktay ile görüşme yaptık.
Görüşmelerde ilk olarak İSTAHED ‘ i tanıttık. Çalışmalarımızdan,örgütlenmemizden, komisyonlarımızdan,aile hekimliğine katkılarımızdan, kaliteli sağlık hizmeti icin birinci basamak sağlık hizmeti sunan aile hekimliğinin güçlenmesinin öneminden ve bunun için İSTAHED olarak faaliyetlerimizden ve önerilerimizden bahsettik.
Yaklaşan seçimle birlikte;Hem alanlarda gördüğümüz adayların seçim vaadleri arasında, hem de partilerin programları arasında “Sağlıkta Şiddet” konusunun girmediğini, biz sağlık çalışanları adına en önemli konunun etkin “Sağlıkta Şiddet Yasası” olduğunu anlattık. Kaliteli sağlık hizmeti için, biz sağlık çalışanlarının güvenli ortamda calisması gerektiğinin önemini belirttik.
Hak endişelerimiz, emeklilik maaşlarımızdaki yetersizliği konusundaki tedirginliklerimizi dile getirdik.
Bizleri kırmayarak randevu taleplerimizi geri çevirmeyen, bizlerin görüşlerini dinleyen; İYİ Parti,Saadet Partisi ve HDP İstanbul İl Başkanlıklarına teşekkür ederiz.
CHP ve AK Parti’ den istediğimiz randevu, karşılıklı olarak yoğunluklarımızdan dolayı gerçekleşmemiştir. Ancak yakın zamanda görüşme gerçekleşecektir.
MHP ‘den randevu taleplerimize herhangi bir geri dönüş olmamıştır.

PAYLAŞ