İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sercan Ahmet Uluç ve Esin Ayfer Çulha Dildök , İSMEK Müdürü Erkan Duyar’ la 17.12.2019 Tarihinde görüştü.

Görüşmenin genel olarak içeriği; İSMEK tarafından istenen, aile hekimlerine angarya olarak dönen ve herhangi bir mevzuata bağlı olmayan ‘’raporlar’’ konusuydu.

İSMEK tarafından istenen spor için raporlar, kursa kayıt için istenen raporlar ve öğretmen olarak işe gireceklerden istenen raporların içeriği ve uygunsuzluğu Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından İSMEK Müdürü Erkan Duyar’ a anlatıldı. Spor ve kurs için istenen raporların gereksiz olduğunu, kişilerin sağlık beyanlarının yeterli olduğu belirtildi. Bu konuda hazırlamış olduğumuz dosya kendisine sunuldu. İşe girecek personellerin de belediyenin işyeri hekimine yönlendirilmesi gerektiği anlatılarak, ilgili mevzuatlar hakkında bilgi verildi İSMEK Müdürü Erkan Duyar, Yönetim Kurulu Üyelerimizi dinleyerek bahsettiğimiz konularla alakalı elinden geleni yapacağını belirtti.

İSTAHED olarak ,Organ bağışı gibi halkın bazı konularda sağlık okur yazarlığını arttırma konusunda ortak projeler yapılabileceğimizi konuştuk.

İlişkileri daha da ilerletme kararı alındı.

Yoğun iş temposunda bizlerle bir araya gelerek çözüm odaklı önerilerimizi ve sahadaki sıkıntılarımızı dinleyen İSMEK Müdürü Erkan Duyar’a teşekkür ederiz.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü