BEYLÜKDÜZÜ’ NDEKİ MESLEKTAŞLARIMIZLA CUMARTESİ KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED, İSMEK MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜ
Sonraki haber
Aile Hekimlerinin Sesi Gazetesi Talep Formu

İSTAHED Beylikdüzü İlçe Başkanımız Yasemin Kılıçsoy’ un düzenlediği ilçe toplantımızı, 21.12.2019 tarihinde kahvaltı organizasyonu şeklinde yaptık.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Esin Ayfer Çulha Dildök, Sercan Ahmet Uluç, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Cumhur Özdemir, Zafer Öztürklü, Mustafa Emre Ulu, Sevgi Deniz Yıldız katıldı

Toplantıda ilk olarak İSTAHED Beylikdüzü İlçe Başkanımız Yasemin Kılıçsoy söz alarak katılımcılara; İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED Güz Akademimizi ve komisyonlarımızı tanıttı.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz Esin Ayfer Çulha Dildök, İSTAHED’ in kazanımları olan: acil nöbetlerinin kaldırılması, cumartesi nöbetlerinin kaldırılması, defin- adli nöbetlerinin gönüllü ve ücretli hale getirilmesi, damga pulu vergilerinin geri alınması, aylık çalışma istenmesinin kaldırılması ve kaybedilmeyen soğuk zincir davalarımızdan bahsetti. Aile hekimlerinin en büyük sorunları olan, Aile Hekimliği Kanunu’ nun olmaması ve 3 yıldır beklenen yeni ‘’ödeme sözleşme yönetmeliği’’ nden bahsederek, ‘’ Bugüne kadarki kazanımlarımızı hep birlikte elde ettik, birlik olmanın değerini en iyi biz aile hekimleri biliriz, o nedenle üstesinden gelebiliriz’’ dedi.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Hukuk Genel Sekreterimiz Sercan Ahmet Uluç son olarak söz aldı. Sercan Ahmet Uluç, yapılan olağanüstü denetimlerde aile hekimlerinin ne yapması gerektiği, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, Kazanılan ”Soğuk Zincir Davaları’’ ndan örekler göstererek, Soğuk Zincir Kırılması da ne yapılması gerektiği, Ehliyet Raporları yönetmeliğine göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu rapor sonucunda ne olabileceği ile alakalı bir video izletti. Videoda, bir kongrede konuşma yapan adli tabip ve ceza hakiminin, verilen ehliyet raporunda oluşan bir kusurda aile hekimlerine verilebilecek cezalar hakkındaki yorumlarını izleten Sercan Ahmet Uluç, ‘’Attığımız imzadan sorumluyuz, buna göre birlikte hareket etmek önemli’’ dedi. Son olarak Sercan Ahmet Uluç ilçede çalışan meslektaşlarımızdan gelen soruları cevapladı.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle iki meslektaşımıza İKON 2020 kayıt + konaklama + transfer hediye ettik. Kazanan meslektaşlarımızı tebrik ediyoruz.

İlçe Toplantımızı düzenleyen İlçe Başkanımıza, toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize ve İlçe Başkanlarımıza, bir cumartesi günün düzenlediğimiz kahvaltı organizasyonunda bizlerle birlikte olan, hafta sonunu birlikte geçirdiğimiz meslektaşlarımıza teşekkür ederiz..

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü