Bilindiği üzere ülkemizde bölgesel olarak lokasyon bazlı Covid-19 hastalık yoğunluğu Hayat Eve Sığar uygulamasından (HES) takip edilmektedir. Sağlık Bakanlığı Nisan 2020 tarihinde HES i yayınlamıştır. HES de istenilen bölgenin o günkü risk durumu yoğunluk haritası olarak gösterilmektedir.

İSTAHED desteği ile geliştirilen İstanbul Covid-19 Risk Takip Modelinde, HES yoğunluk haritasından günlük takip edilen İstanbul’a ait harita özel bir yöntemle analiz edilerek sayısal bir risk puanı elde edilmektedir. Bu risk puanının bölgelere ve ilçelere göre dağılımı, günlük, haftalık, on dört günlük değişimi raporlanmaktadır. İlçelerin ve bölgelerin risk puanı ve riskin zamana ve diğer ilçelere göre değişimi ve durumu modelimizden takip edilebilir.

[vc_btn title=”CANLI TAKİP SİSTEMİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN” color=”danger” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fdatastudio.google.com%2Freporting%2F4036ce9d-01af-4014-be89-3b62f4198d30||target:%20_blank|”][vc_empty_space height=”64px”]

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü