İSTAHED Çekmeköy İlçe Başkanlarımız Gizem Bak ve Cevdet Köşker’ in düzenlediği Çekmeköy İlçe Toplantımız, 24.10.2019 tarihinde yapıldı.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Serkan Özbakış, Senem Özşehir, Mustafa Tamur, Melisa Menemencioğlu, Yılmaz Fırat Kaya, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Nahide Toksan, İsmail Burçin Yalçın, Pınar Özbakış, Kerem Bak, Emine Gezer katıldı.

Toplantıda ilk olarak İSTAHED Çekmeköy İlçe Başkanımız Gizem Bak söz alarak katılımcılara; İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED 3 Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumumuzu, kongremiz İKON’ u, komisyonlarımızı tanıttı.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz Melisa Menemencioğlu, İSTAHED’ in kazanımları olan: acil nöbetlerinin kaldırılması, cumartesi nöbetlerinin kaldırılması, defin- adli nöbetlerinin gönüllü ve ücretli hale getirilmesi, damga pulu vergilerinin geri alınması, aylık çalışma istenmesinin kaldırılması ve kaybedilmeyen soğuk zincir davalarımızdan bahsetti. Aile hekimlerinin en büyük sorunları olan, Aile Hekimliği Kanunu’ nun olmaması ve 3 yıldır beklenen yeni ‘’ödeme sözleşme yönetmeliği’’ nden bahsederek, ‘’ Bu kazanımlar bizlerin birlikte hareket etmesi sonucu elde ettiğimiz başarıdır, bu aslında sizin ve İSTAHED’in başarısıdır’’ dedi.

İSTAHED Genel Sekreterimiz Serkan Özbakış, İSTAHED’ in en büyük projelerinden biri olan “İSTAHED Hekim Yardımlaşma Sandığı’’ kurulduğunu, sandığın kurulma amaçlarını ve içeriği hakkında bilgi vererek, üye kabulüne başlayacaklarının müjdesini verdi.

İSTAHED Başkan Yardımcımız Mustafa Tamur son olarak söz aldı.Mustafa Tamur, yapılan olağanüstü denetimlerde aile hekimlerinin ne yapması gerektiği, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, Kazanılan ”Soğuk Zincir Davaları’’ ndan örekler göstererek, Soğuk Zincir Kırılması da ne yapılması gerektiği, Ehliyet Raporları yönetmeliğine göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu rapor sonucunda ne olabileceği ile alakalı bir video izletti. Videoda, bir kongrede konuşma yapan adli tabip ve ceza hakiminin, verilen ehliyet raporunda oluşan bir kusurda aile hekimlerine verilebilecek cezalar hakkındaki yorumlarını izleten Mustafa Tamur, atılan imzaların bizlere nasıl dönebileceğine vurgu yaptı. Son olarak Mustafa Tamur, katılımcıların sorularını yanıtladı.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle iki meslektaşımıza, 7-10 Kasım’ da Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de düzenlenecek olan İSTAHED 3. Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumu’ na kayıt ve konaklama hediye ettik. Kazanan meslektaşlarımızı tebrik ediyor, aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.

İlçe Toplantımızı düzenleyen İlçe Başkanlarımıza, toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza ve toplantımıza katılan Çekmeköy’ de çalışan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü