AİLE HEKİMLERİ BU DEFA GAZİOSMANPAŞA’ DA BİR ARAYA GELDİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
MESLEKTAŞIMIZI KAYBETTİK
Sonraki haber
İSTAHED ÇEKMEKÖY’ DE

İSTAHED’ in en örgütlü ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa’ da, 23.10.2019 tarihinde İlçe Başkanımız Gürcan Tokatlı ilçe toplantısı düzenledi.

Toplantıya İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Serkan Özbakış, Esin Ayfer Çulha Dildök, Melisa Menemencioğlu, Sercan Ahmet Uluç, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Nahide Toksan, Mustafa Emre Ulu katıldı.

Toplantıda ilk olarak İSTAHED Gaziosmanpaşa İlçe Başkanımız Gürcan Tokatlı söz alarak katılımcılara; İSTAHED yönetimini, İSTAHED’ in amaçlarını, Türkiye’ nin en çok izlenen sağlık webinar programımız asmde30dakika’ yı, hafta sonu düzenlediğimiz eğitim faaliyetimiz akademilerimizi, İSTAHED 3 Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumumuzu, kongremiz İKON’ u, komisyonlarımızı tanıttı.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz Esin Ayfer Çulha Dildök, İSTAHED’ in kazanımları olan: acil nöbetlerinin kaldırılması, cumartesi nöbetlerinin kaldırılması, defin- adli nöbetlerinin gönüllü ve ücretli hale getirilmesi, damga pulu vergilerinin geri alınması, aylık çalışma istenmesinin kaldırılması ve kaybedilmeyen soğuk zincir davalarımızdan bahsetti. Aile hekimlerinin en büyük sorunları olan, Aile Hekimliği Kanunu’ nun olmaması ve 3 yıldır beklenen yeni ‘’ödeme sözleşme yönetmeliği’’ nden bahsederek, ‘’ Bugüne kadarki kazanımlarımızı hep birlikte elde ettik, birlik olmanın değerini en iyi biz aile hekimleri biliriz, o nedenle üstesinden gelebiliriz’’ dedi.

İSTAHED Genel Sekreterimiz Serkan Özbakış, İSTAHED’ in en büyük projelerinden biri olan “İSTAHED Hekim Yardımlaşma Sandığı’’ kurulduğunu, sandığın kurulma amaçlarını ve içeriği hakkında bilgi vererek, üye kabulüne başlayacaklarının müjdesini verdi.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyemiz ve Hukuk Genel Sekreterimiz Sercan Ahmet Uluç son olarak söz aldı. Sercan Ahmet Uluç, yapılan olağanüstü denetimlerde aile hekimlerinin ne yapması gerektiği, SABİM ve CİMER şikayetlerinde izlenmesi gereken yollar, Kazanılan ”Soğuk Zincir Davaları’’ ndan örekler göstererek, Soğuk Zincir Kırılması da ne yapılması gerektiği, Ehliyet Raporları yönetmeliğine göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu rapor sonucunda ne olabileceği ile alakalı bir video izletti. Videoda, bir kongrede konuşma yapan adli tabip ve ceza hakiminin, verilen ehliyet raporunda oluşan bir kusurda aile hekimlerine verilebilecek cezalar hakkındaki yorumlarını izleten Sercan Ahmet Uluç, ‘’Attığımız imzadan sorumluyuz, buna göre birlikte hareket etmek önemli’’ dedi. Son olarak Sercan Ahmet Uluç ilçede çalışan meslektaşlarımızdan gelen soruları cevapladı.

İlçe Toplantımızda yaptığımız çekilişle iki meslektaşımıza, 7-10 Kasım’ da Kıbrıs Kaya Artemis Otel’ de düzenlenecek olan İSTAHED 3. Güz Akademisi 1. Aşı Sempozyumu’ na kayıt ve konaklama hediye ettik. Kazanan meslektaşlarımızı tebrik ediyor, aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.

İlçe Toplantımızı düzenleyen İlçe Başkanlarımıza, toplantımıza katılan yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza, birlikte olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerini daima gösteren Gaizosmanpaşa’ daki meslektaşlarımıza, bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü