İSTAHED AKADEMİMİZDE BU HAFTA AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANLARI İLE BİRLİKTEYDİK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
ÜRİNER İNKONTİNANS’ A YAKLAŞIM AKADEMİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Sonraki haber
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİMİZİ HASTALIK YAYMA MERKEZE HALİNE GETİRMEYELİM.

Cumartesi günleri düzenlediğimiz İSTAHED Akademimiz’ de bu hafta aile sağlığı çalışanlarımızı ağırladık.22.02.2020 tarihinde Dedeman Beşiktaş Otel’de düzenledğimiz akademimizde; Çocukluk Çağı Aşıları’ nı, Bebek ve Küçük Çocuklarda Beslenmeyi ve Riskli Gebelik Takibi’ ni konuştuk.

Akademimizin açılışını, İSTAHED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Senem Özşehir yaptı. Senem Özşehir, katılan aile sağlığı çalışanlarına teşekkür ederek birlikte çalışmanın ve eğitimde sürekliliğin öneminden bahsetti. Senem Özşehir’ in konuşmasının ardından, akademi oturumları başladı.

İlk oturumda Prof Dr Merih Çetinkaya, “Çocukluk Çağı Aşıları” konusuyla, birinci basamak sağlık hizmetlerinin en önemli görevlerinden biri olan aşılama konusunu anlattı. Prof Dr Merih Çetinkaya, Rutin aşı takvimi ve özel aşılarla birlikte sık sorulan sorulara örnekler vererek anlattı. Büyük ilgi gören oturumun sonunda katılımcılar, Prof Dr Merih Çetinkaya’ ya sorular sorarak, deneyimlerini paylaştılar.

Öğleden önceki son oturumda Prof Dr Merih Çetinkaya, bebeklerin ve çocukların küçük erişkinler olmadığını, beslenmelerinin farklı olduğunu hatırlatarak, “Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Beslenme” konusuyla akıllarımızdaki soru işaretlerini giderdi, sağlıklı bir gelecek için beslenmenin önemini vurguladı.

Öğleden sonraki oturumda Uzm Dr Elif Serap Esen “Gebelik Takibi” ni pratik örneklerle interaktif bir şekilde anlattı. Sağlıklı gebeliğin kontrolünün önemli olduğunu anlatan Uzm Dr Elif Serap Esen, alarm bulguları ve gebelikte görülen normal değişiklikleri katılımcılardan da sorular alarak bizlere aktardı.

Hekimlerimizle yapmaya alıştığımız akademiyi bu hafta aile sağlığı çalışanlarıyla yapmak bizim için de farklı bir tecrübe oldu, tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Akademilerimizden ve diğer eğitim aktivitelerimizde yeniden görüşmek dileğiyle.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü