Gerçekleri Söylemek Suç Değildir!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Üye Aidat Değişikliği Duyurusu
Sonraki haber
Aile Hekimlerine Sözleşme Feshi Şoku

‘’Şu an Hepatit B aşılarında, çocuk felci yani OPA aşısında ve verem aşısında yani BCG aşısında ciddi sıkıntılarımız var. Hepatit B aşısı neredeyse hiç gelmiyor, tüm Türkiye’de yok aşı.
Şu an Hepatit B aşımız hiç yok.

Hepatit B aşısı zamanı gelen çocukları erteliyoruz. Yavaş yavaş hastanelerde o aşıların olmadığı ve aile sağlığı merkezinde yapılması yönünde de yönlendiren hastaneler var. Ne yazık ki bizde de artık yok. Olmadığı için biz de artık yapamıyoruz bu aşıları.

Örneğin bir verem aşısı 20 dozluk geliyor bize. Ve biz hastalara haftada bir normalde verem açıp haftada bir çağırıyorduk. Artık 2 haftada, 3 haftada bir toparlayıp çağırmaya çalışıyoruz. Farklı aile sağlığı merkezleri birleşip bir verem aşısı açıyoruz.‘’

Bu beyanda herhangi bir yalan YOK, yanlış bilgi YOK, gerçeğin dışında bir kelime ya da cümle YOK!
Özellikle son bir aydır Hepatit B aşısının aile sağlığı merkezlerine verilmediği, OPA ve BCG’nin çok kısıtlı verildiği bir GERÇEK!

Tüm yokluklara rağmen çeşitli çözümler üretip, bebek-çocuk bağışıklamasını durdurmamak için büyük özveri ile çabalayan personele takdir YOK!

Tüm bunların sebebinin planlama hatası, öngörü ve hesap eksikliği olduğu ortada iken bu stratejik hatanın kim tarafından, neden yapıldığına dair ya da çözüm adına neler yapılacağına dair bir inceleme YOK!

PEKİ NE VAR??
Sahada yaşanan sıkıntılarla ilgisi tamamen gerçekler ışığında görüş beyan eden İSTAHED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Serkan ÖZBAKIŞ’a sağlık bakanlığı tarafından açılmış bir soruşturma VAR!!!
Yukarıdaki beyan bir tek Serkan ÖZBAKIŞ’ın değil tüm yönetim ve danışma kurulu üyelerinin beyanıdır. Çünkü kişisel bir yoruma dayalı değil tamamen aile sağlığı merkezlerinde ve aşılamada yaşanan gerçeklerin cümle bulmuş halidir.

Bu başlatılan hukuksuz, haksız, moral ve motivasyon kırıcı soruşturmayı kabul etmiyoruz, hiç vakit kaybedilmeden soruşturmanın sonlandırılmasını bekliyoruz. Yaşanan bu sorunları şeffafça paylaşanlar değil sebep olanlarla ilgili soruşma açılmasını talep ediyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü