Aile Hekimlerine Sözleşme Feshi Şoku

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Gerçekleri Söylemek Suç Değildir!
Sonraki haber
Vefat ve Başsağlığı: Dr. Ali Koç Gültekin

Bugün İstanbul’da aile hekimlerinin sözleşmesi sessiz sedasız feshedildi.
Üstelik Anayasa mahkemesinin iptal ettiği baştan sona haksız ve anlamsız ceza puanlarının dolu olduğu bir yönetmeliğe dayanarak.

Hafta başı aile sağlık merkezilerine hasta muayene etmek için giden aile hekimleri reçete sistemlerinin çalışmaması üzerine durumun farkına vardılar.

Dünyanın hiçbir yerinde bir kişinin iş güvencesini elinden almadan önce yargısız infaz yapılmaz. Hele ki konumuz en kutsal meslek olan hekimlikse. Sağlık bakanlığı bu günlerde randevusuna gelmeyen hastalar yüzünden sıkışan randevu sistemini çözmeye çalışırken, birçok hekim iş güvencesinin elinden alındığını işinin başında öğrendi.

Bu haksız hukuksuz yargısız infazın durdurulmasını ve yapılan yanlıştan geri dönülmesini istiyoruz.

İstanbul Aile Hekimliği derneği olarak hekimlerin bu süreçte yaşayacağı kayıpları hukuka taşıyacağımızı ve üyelerimizi bu haksız fesihlerde sonuna kadar savunacağımızı bildirmek istiyoruz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü