Geçmişe Yönelik Kira Talepleri Hakkında

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İş Sağlığı Eğitimleri Hakkında Duyuru
Sonraki haber
Ersin Arslan’ı Andık…

Son dönemde müdürlük ASM kiraları üzerine tekrar yoğunlaşmış durumda.

Geçen yıl mevcut kira sözleşmesi olmayanlara gönderilen kira kontratlarını ilgili şerhleri düşerek imzalamanızı önermiştik. Şimdi de bu kira kontratlarından önceki kontratsız dönem için toplu ödeme yazıları geliyor.

Kira sözleşmeniz olmayan dönem için herhangi bir ücret talebini dikkate almamanızı öneriyoruz. Müdürlük tarafından gelen ödeme yazısının hukuken hiçbir yaptırımı yok. Bu tutarı ödememeniz durumunda müdürlük icra takibi başlatıyor.

Bu başlatılan icra takibi size tebliğ edildiğinde 7 gün içerisinde yazının geldiği icra dairesine gidip “benim böyle bir borcum yok” diyerek itiraz dilekçesi vermeniz durumunda icra takibi otomatik olarak duruyor. (örnek icra itiraz dilekçesi aşağıdaki ektedir.) Sonrasında müdürlük parayı sizden alabilmek için dava açmak zorunda kalıyor.

Dava ile ilgili size yazılı bilgilendirme yapıldığında sitemizdeki “online hukuk panelinden” bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz hukuki desteğimizden faydalanabilirsiniz. Bugüne kadar bu şekilde açılan davaların çok büyük çoğunluğunu kazandık. Bu nedenle kesinlikle bu şekilde kira kontratınız olmayan dönem için herhangi bir ödeme yapmamanızı öneriyoruz.
İSTAHED HUKUK KOMİSYONU

İcra itiraz dilekçesi örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü