İş Sağlığı Eğitimleri Hakkında Duyuru

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Memleket Partisi’nden Ziyaret
Sonraki haber
Geçmişe Yönelik Kira Talepleri Hakkında

Değerli meslektaşlarımız,
Son zamanlarda İstanbul genelinde tüm Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarına toplam 16 saat / bir buçuk gün süren iş sağlığı , iş güvenliği eğitimi verilmeye başlandı. Sahada meslektaşlarımız arasında ilçe sağlık müdürlüklerince kendilerine iletilen bazı konularda soru işaretleri oluştuğunu gördük.

İlçe sağlık müdürlüklerinden bazı arkadaşlara
***Eğitime giderken yerinize vekalet bırakacaksınız
***Bunun için görevlendirme yapamıyoruz ,
gibi geri dönüşler yapılmakta olduğunu öğrendik.

Aile hekimliği sözleşme ve ödeme yönetmeliği çok açık. Eğitime giderken YERİMİZE VEKALET BIRAKMAK ZORUNDA DEĞİLİZ ve YASAL OLARAK KESİNTİ YAPILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Peki hastalarımıza kim bakacak ?
Yönetmeliğe baktığımızda hizmetin devamını sağlama sorumluluğunun da idareye ait olduğu belirtilmiş. GÖREVLENDİRME YAPMAK ZORUNDALAR. EĞER GÖREVLENDİRME YAPILMAZ İSE EĞİTİME GİDEN BİRİMİN HASTALARINA, ASM’de KALAN HEKİMLERİN BAKMA ZORUNLULUĞU YOKTUR.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü