ERİŞKİN SAĞLIĞI AKADEMİMİZİ YAPTIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİMİZİ HASTALIK YAYMA MERKEZE HALİNE GETİRMEYELİM.
Sonraki haber
UYARIYORUZ!

28 Şubat Cumartesi günü 110 meslektaşımızla ”Erişkin Sağlığı Akademimizi, Doubletree by Hilton Topkapı Otel’de gerçekleştirdik. Alt ve Üst Solunum Yolları Enfeksiyonunda Doğru Tedavi Yaklaşımı’nı, D Vitamini Hakkında Bilmediklerimizi ve B12 Eksikliği Tedavisi’ni konuştuk.

Akademimizin açılışını, İSTAHED Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Serkan Özbakış yaptı. Serkan Özbakış konuşmasında ,katılımcılara ”Hoşgeldiniz” diyerek, İSTAHED’ in düzenlediği eğitim faaliyetlerinden bahsetti. Serkan Özbakış’ ın konuşmasının ardından oturumlar başladı.

İlk oturumda Prof. Dr. Hasan Tezer yer aldı. Prof. Dr. Hasan Tezer konusuna başlamadan önce Coronavirüs hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı, Corona Bilimsel Kurulu’ nda da görevli olan hocamız aklımızdaki soruları cevaplandırdı. Sonrasında akılcı antibiyotik derslerinden daha değerli bilgiler de içeren, pratik ve kılavuzlarla pekiştirilmiş, katılımcıların da çok beğendiği ‘’Alt ve Üst Solunum Yolları Enfeksiyonunda Doğru Tedavi Yaklaşımı’’ konusunu değerli hocamızdan dinledik.

İkinci oturumda Doç. Dr. Reşat Dabak “D Vitamini Hakkında Bilmediklerimiz” konusunu bize aktardı. Rutin polikliniğimizde, çocuk gelişiminde, yaşlı hasta bakımında çok önemli yer tutan D Vitamini hakkında son bilgileri bizimle paylaşan hocamız, sonrasında salondan sorular alarak pratik bilgileri bizimle paylaştı. D Vitamini dersinden sonra yine kılavuz ve pratik bilgiler eşliğinde “B12 Eksikliği Tedavisi” ni değerli hocamızdan dinledik.

Halk arasında, medyada hatta sağlık profosyonelleri arasında bile kafa karışıklıklarının olduğu bu üç önemli konuyu dinlemek ve bilgi tazelemek adına gelen meslektaşlarımız aynı zamanda İKON 2020 kayıt konaklama kazanmanın mutluluğunu da yaşadılar. Oturumların sonunda, derneğimiz yine çekilişle 6 kişiye İKON 2020 kayıt konaklama hediye etti.Akademimizin kapanışını yapan İSTAHED Başkanımız Kutbettin Demir, 14 Mart Tıp Balosu’ nu hatırlatarak, katılımcıları baloya davet etti.

Akademilerimizden ve diğer eğitim aktivitelerimizden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü