Sağlık kuruluşlarındaki güvenlik açığı, bugün bir hekimin daha canına mal oldu!

Samsun Özel Anadolu Hastanesi Çiftlik Şubesi’nde görev yapmakta olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aynur DAĞDEMİR, çalıştığı hastanede çıkan bir tartışmada, araya girmek ve durumu yatıştırmak isteyince, saldırgan Yusuf D. tarafından vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandı. Saldırgan Yusuf D. hastanede ilk olarak, Op.Dr. Aynur Dağdelen’in sekreteri olan, eski eşi Şeyda A.’ya saldırmış, sekreterini kurtarmaya çalışan ve Kesici-delici aletle ağır yaralanan Dr. DAĞDEMİR, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

Sağlık kurumlarının güvenlik zafiyetlerinin boyutlarını, meslektaşımızı kaybettiğimiz bu olay sonrası bir kez daha görmüş bulunmaktayız. Her gün binlerce kişinin gittiği alışveriş merkezlerine girerken bile yapılabilen ayrıntılı aramalar, sağlık kurumlarında yapılmamakta ve şahıslar ateşli silahlarla veya kesici-delici aletlerle kuruma girip sağlık çalışanlarının canına rahatlıkla kastedebilmektedirler. Saldırganın kasten yaralama ve öldürmeye tam teşebbüs amacıyla hastaneye geldiği, üzerinde taşıdığı cinayet silahından anlaşılmaktadır.

Ülkemizde artık neredeyse her gün karşılaştığımız kadına şiddet vakalarının bugün yaşanan sonuncusunda, sekreterini korumak uğruna canice işlenmiş bir cinayete kurban giden meslektaşımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiasına sabır diliyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü