BAŞVURU YAPMAYAN, HİZMET TALEP ETMEYEN HASTA İÇİN “PERFORMANS KESİNTİSİNİN HUKUKSUZ OLDUĞU” NA DAİR AÇTIĞIMIZ BİR DAVAYI DAHA KAZANDIK

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
BAROLAR BİRLİĞİ’ NİN ”ALTI ÜSTÜ BİR İMZA” TAVRI KABUL EDİLEMEZ
Sonraki haber
YÖNETİM KURULUMUZ, HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRÜ’ NÜ ZİYARET ETTİ

Hizmet talep etmemiş hasta nedeniyle yapılan performans kesintilerinin, hukuka uygun olmadığı bir kez daha onaylandı.
Üsküdar’da görev yapmakta olan meslektaşımıza, kayıtlı iki hastasının gebeliklerini bildirmediği ve izlemlerini yapmadığı gerekçesi ile maaşından kesinti yapılmış, yapılan itiraz İdare tarafından ret edilmişti. Bunun üzerine, Hukuk büromuzca açılan dava Meslektaşımızın lehine sonuçlanarak, kesintinin iadesine karar verildi.
Kararda; Her iki gebenin de Aile Sağlığı Merkezine başvuru yapmadığı, gebeliklerini bildirmediği ve başka kurumlardan hizmet almayı tercih ettikleri vurgulandı.
Bu dava ile bir kere daha, bizden hizmet talep etmeyen kişilerle ilgili olarak yapılan performans kesintilerinin hukuksuz olduğu onaylanmış oldu. Yürütmenin, bu konuda gereken mevzuat değişikliğini yaparak, bizleri mahkeme kapılarında hak aramaya mecbur etmemeleri için göreve davet ediyoruz.
İSTAHED HUKUK KOMİSYONU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü