Bağışlarınız Yerine Ulaşıyor

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Kalplerimiz Deprem Bölgesinde
Sonraki haber
Pediculosis

Değerli meslektaşlarımız ve mesai arkadaşlarımız;

Öncelikle geçirdiğimiz şu zor günlerde İSTAHED‘e güvenerek verdiğiniz destek için çok teşekkür ederiz.
Yaklaşık 24 saat kadar süren kampanyada 263.401,62TL bağış toplanmıştır, bize emanetinizdir.

Yaşanan, hepimizin yüreğini dağlayan depremin acısının, iyileşme sürecinin, ihtiyaç halinin uzun süreceğinin farkındayız. Bu nedenle gönderdiğimiz yardım paketlerinin uzun süre dayanıklı olmasını öncelikledik. Bize emanet edilen nakit yardımı bölgede çalışmakta olan meslektaşlarımızın geri bildirimlerine göre çeşitlendirip gruplandırdık.

Elimizde bulunan maddi kaynağı en etkin biçimde değerlendirebilmek adına fabrika ve indirim alacağımız ana toptancılarla görüşerek, satın aldık.

Deprem bölgelerinde günlerce açlık ile karşı karşıya kalındı, belki uzun süre evlerde aş pişmeyecek.

Ayrıca afet alanlarında hijyenik şartlarında her zaman çok zorlayıcı olduğu ortadadır.

9 Şubat 2023’te 5000 paket 7li ekmek, 600 paket bebek bezi, 1440 paket hijyenik kadın pedi, 1440 paket antibakteriyel ıslak mendil, 600 paket 6’lı kağıt havlu içeren kolilerimizin teslimini gerçekleştirdik. 10 Şubat 2023’te ise 1800 paket konserve gıdaların teslimini gerçekleştirdik.

13 Şubat 2023’te Reyhanlı Devlet Hastanesi‘nden gelen talep üzerine ihtiyaç duydukları terlik, kişisel hijyen ve iç giyim malzemelerini direkt koordinasyon sorumlusuna ulaştırdık. 14 Şubat 2023’te ise Antakya da bulunan Mozaik Hastanesi‘ndeki ekibin talebi doğrultusunda terlik, forma ve medikal malzemeleri yine koordinasyon sorumlusuna ulaştırdık.

Tüm bu harcamalar sonucunda hesapta 20.143,41 TL emanetiniz bulunmaktadır. Şu an deprem bölgesinden geri dönüşlere bakılırsa zorlu akut dönem bir miktar stabil hale gelmiştir. Önümüzdeki süreçte farklı ihtiyaçlar kendini gösterecektir. (Ortez, protez, yeniden eğitim binalarının sağlanması gibi.) Kalan miktarı doğru planlama ile değerlendirmek isteriz.

Bağışlarıyla destek olan sizlerin kkvk kurallarına uygun olarak yapılmış excel listesini, yapılan ödemelerin faturalarını sizlerle paylaşmak istedik.

İSTAHED olarak gerek bu akut süreçte gerekse ilerleyen zamanlarda bölgedeki vatandaşlarımız için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Birliğimiz En Büyük Gücümüzdür!

Deprem yardımıyla ilgili excel dosyasına ve faturalara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü