ALKIŞTAN, TERÖR EYLEMİNE GEÇİŞ SÜRECİ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
ADALET Mİ, EGO TATMİNİ Mİ ?
Sonraki haber
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI AMA NE ETKİN NE DE CAYDIRICI !!!

Esenyurt Yenikent Mahallesi’nde bulunan Yenikent Aile Sağlığı Merkezi’ ne dün saat 14.10 sıralarında kulağındaki telefonla konuşarak giren bir şahıs, bağırarak konuştuğu ve küfürler ettiği için hemşireler ve aile sağlığı merkezinde bulunan hasta ve yakınları tarafından uyarıldı. Uyarıyı sindiremeyen zanlı, elindeki poşetlerde bulunan demir çubukları hasta yakınları ve hemşirelerin üzerine fırlattı. Şans eseri çubukların kimseye isabet etmemesi üzerine saldırgan daha da sinirlenip, elinde kalan başka bir demir çubukla hemşireye saldırdı, çubuğu hemşirenin boynuna dayayarak tehdidine devam etti. O esnada orada bulunan bir hasta yakınının araya girmesiyle hemşire saldırıdan fiziksel bir yara almadan , şans eseri kurtulmuş oldu.
Hemşireyi kurtarmak adına müdahalede bulunan hasta yakını ise kolundan hafif bir şekilde yaralandı.
Saldırgan daha sonra üst kata çıkarak odasında hasta muayenesi yapan doktoru ve muayene olan hastayı taciz etti. İçerideki hasta çıktıktan sonra doktorun odasına izinsiz şekilde giren saldırgan, ’’Babamın ilaçlarını yaz’’ diyerek doktara zorla reçete yazdırmaya çalıştı. Bir yandan neler olduğunu anlamaya çalışırken diğer yandan da kimlik belgesi talep eden Doktor Hanım, şahsın hiç bir belge sunmaması üzerine her hangi bir işlem yapmasının mümkün olmadığını söylese de zanlı Doktor odasındaki eşyalara saldırdı, tehditler ve ağza alınmayacak küfürler etti.
“Silahla geri döneceğim, hepiniz göreceksiniz” diyerek aile sağlığı merkezini küfürler ederek ve tehditler savurarak terk etti. Bu esnada aile sağlığı merkezinde bekleyen vatandaşların aradığı polis, şahsı kamera görüntülerinden teşhis etti ve evinde göz altına aldı.
Bu kısma kadar her şey bildiğimiz gibi.
Peki sonra ne oldu?
Göz altına alınan bu saldırgan; Kamu görevlisine saldırmak, Kamu malına zarar vermek, Kamusal alanda terör estirmek, Kamu düzenini bozmak, Kamu görevlisinin görevini yapmasını engellemek, Kamu görevlisine tehditle usulsüz işlem yaptırmak, Bir vatandaşı yaralamak ve İnsan olmayı bilmemek nedeniyle tutuklanacak mı?
Düzenlenen yeni sağlıkta şiddet yasası bu olayın neresinde etkili olacak?
Pandemi mücadelesinde alkışladığımız sağlık çalışanlarımıza kalkan bu eller kırılabilecek mi?
Biz takip edeceğiz, söz Yüce Yargıda.
“Adalet Mülkün Temelidir.”

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü