15-49 YAPMADIK DİYE GEBE İZLEM KESİNTİSİ YAPILAMAZ

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
Sonraki haber
10 GÜN SÜRE VERİP SINIFSIZDAN HESAPLAMA YAPILAMAZ
                   15-49 izleminin yapılmadığı gerekçesiyle , gebe izlem performans kesintisi yapılan üyemize açtığımız dava sonucunda idare mahkemesi aile hekiminin bu konuda bir kusuru bulunmadığı sonucuna vararak yapılan kesintinin hukuka uygun olmadığı sonucuna vararak yapılan işlemin iptaline karar vermiştir.
                   Her zaman söylediğimiz gibi gebe izlemlerinde kişinin bizzat bize başvurmadığı veya sistem üzerinden gebeliğinin bize bilgisi gelmediği sürece o kişinin gebe olduğunu bilmemize imkan yoktur. Mevcut davamızda olduğu gibi, kişinin gebe olduğu öğrenildiği tarihten itibaren o kişinin izlemlerinden sorumlu olduğumuz açıktır.
                    Bu şekilde performans kesintisi olan üyelerimiz bize sitemizde yer alan online hukuk paneline yazarak ya da doğrudan bize ulaşarak başvurduğu sürece ücretsiz hukuki destek tarafımızca verilmektedir. Hukuksuz yapılan bu kesintilere boyun eğmeyip hakkımızı sonuna kadar aradığımız sürece bu hukuksuz kesintiler de elbet son bulacaktır.
                    Davanın bu şekilde sonuçlanmasında emeği geçen Uğurlu Hukuk bürosu avukatlarımıza ve İstahed hukuk komisyonumuza teşekkür ederiz.
İSTAHED YÖNETİM KURULU

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü