Yurt Dışı Temaslı Hasta İzlemleri

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Salgınla Mücadelede ASM Triaj Şeması
Sonraki haber
BAKANLIK BİZLERİ GÖZDEN Mİ ÇIKARDI?

Yurt dışı temaslı hastaların aile hekimince yapılması istenen izlemleri üzerine;

Bildiğiniz üzere covid-19 pandemisinin ülkemizdeki ayağında tespit edilen vaka sayısı hızla artmaktadır. Bu artışta artık yurt dışından gelen vakaların sayısının etkisi azalırken paralel yayılmanın gittikçe daha çok etkili olduğunu görmekteyiz.

Bizler bu salgında kişisel güvenliğimizi asla ihmal etmeden her şekilde diğer tüm sağlık çalışanları ile birlikte cephede yer alacağımızı duyurmuştuk. Dolayısı ile sağlık ordumuzun her damarının en yoğun şekilde çalışmaya başladığı günlerdeyiz. Olağan dönemlerde ilçe sağlık müdürlüğünün bir görevi olan ve tarafımıza iletilen yurt dışı temaslı hastaların günlük izlemlerinin yapılması görevini de hepimizin sahiplenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu anlamda sizlere iletilen ve aşağıdaki resmi yazılarda algoritması verilen bu görevde yine aradığınız hastalarınıza yaklaşım konusunda bir check list hazırladık.Amacımız kendimizi ailemizi ve ülkemizi bu salgından uzak tutmaktır.

Temas listesi check listimiz;

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü