Yüce Meclisimizin Milletvekillerini Saygıdeğer Halkımıza Şikayet Ediyoruz

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
Diversey Türkiye’ye Teşekkürler
Sonraki haber
ACI KAYBIMIZ
Meclisimizin Saygınlığını, sağlık emekçilerimizin ve halkımızın sağlığını geri istiyoruz.
Değerli Halkımız,
Çocuklarımız,
Gençlerimiz,
Büyüklerimiz,
Sizlerin minnetle alkışladığınız sağlık çalışanlarına, doktorunuza, hemşirenize, ebenize, acil tıp teknisyeninize, ambulans şoförünüze, sağlık memurunuza, laboratuvarda çalışan kardeşinize dün gece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir kez daha ihanet edildi.
Sağlık Bakanımızın oy birliği ile çıkarsa bu Meclis tarihe geçer diyerek tüm millet vekillerine çağrıda bulunduğu sağlıkta şiddet yasası sabaha karşı saat 04 : 00 sularında her tarafı kırpılarak, ne ret edilen ilk haliyle ne de sahaya sonradan açıklanan haliyle hiç ilgisi olmayacak bir şekilde oy birliği ile geçirildi.
Kimin hangi aşamada, hangi siyasi emellerle, hangi endişelerle sağını solunu ve en önemli kısımlarını kırptığını bilmediğimiz bu yasa ile bizler uygulanan terörden, Ülkemiz de bu teröristlerden kurtulamayacağı gibi, böylesine zorlu bir süreçte bizlerin düştüğü hayal kırıklığının olumsuz sonuçlarını hep birlikte yaşamak zorunda kalacağız.
Bu yasa ile her birimizin ve esasen de halk sağlığımızın tehlikeye atıldığı, sadece verilecek hükümde cezaların yarı oranda arttırılacağı, ama yine o hükmün erteleneceği, paraya çevrilebileceği, yani kimseyi caydırmaya yetmeyeceği, başka da bir sonucunun olmayacağını anlamak için hukukçu bile olmaya gerek yoktur.
Bu yasa ile geçmişte sürekli yaptığınız gibi bir algı oluşturmaktan başka hiçbir derde çare olmayacaksınız.
Bu yasayı kabul etmiyoruz.
Onların minnetle alkışladığı sağlık çalışanlarının güvenliğini korumaktan bu kadar çekindiğiniz için sizleri gereğini yapmak üzere sizleri halkımıza şikâyet etmek dışında elimizden bir şey gelmemektedir.
Bu günden itibaren bizlerin uğradığı her hakaret, her küfür, her tehdit sizlerin eseri olarak tarihe geçecek, dökülen her damla sağlık çalışanı kanı bu kırpılmış yasaya onay veren vekillerimizin eline bulaşmış olacaktır.
Elinize sağlık.
İSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ YÖNETİM KURULU

 

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü