Bugün saat 15.00 sularında işe giriş raporu almak isteyen bir şahıs Sultanbeyli Süleyman Taşpınar ASM’de görev yapan Aile Hekimi Muhammed Burak Turan’a başvurmustur. Meslektaşımız mevzuata göre 10 kişiden az çalışıyorsa iş yerinde belge getirmesini ve prosedüre göre form doldurarak ancak rapor verebileceğini söylemiştir.
Bunun üzerine şahıs psikolojik sorunları olduğunu söylemiş ve meslektaşımızın bilgisayarını kırmaya çalışmıştır. Doktor bey mani olunca bıçağını çekmiş, doktor beye tokat atmış ve tartaklamıştır. Aynı ASM’de görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanları araya girerek polis cağırmışlar ve şahıs ifadesi alınmak üzere karakola götürülmüştür. Polisler tarafından şahsın gözaltına alınacağını söylenmiştir.
Yıllardır karşı karşıya olduğumuz şiddet olaylarının artık yetkililer tarafından kınanmasını istemiyoruz! Artık Bakanlığımızın sağlık çalışanlarını koruma görevini yerine getirmesini istiyoruz!
Bu ve benzeri olayların bir kez daha yaşanmaması için SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI’nın aciliyetini bir kez daha vurguluyoruz!
İSTAHED olarak olayın takipçisi olduğumuzu hatırlatır, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü