Fatih Kasım Gürani Aile Sağlığı Merkezi'nde Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Barış ÖZDEMİR, görevi başında saldırıya uğramıştır. Burnu kırılan ve yüzüne 3 dikiş atılan aile hekimi arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz. 

30/05/2017 tarihinde saat 15:30 sularında bir şahıs yanında eşi ve çocuğuyla Kasım Gürani Aile Sağlığı Merkezi'ne başvurmuştur. Aile hekimi meslektaşımız tarafından sistemden kontrol yapıldığında kişilerin, aynı ilçede bir başka aile sağlığı merkezine kayıtlı oldukları görülmüştür. Hekim arkadaşımız diğer aile sağlığı merkezinden hizmet almaları gerektiğini ve kendilerinin hizmet veremeyeceklerini aktarmıştır. Bunların ardından şahıs önce sözlü hakarette ve tehditlerde bulunmuş, ardından yumruk atarak hekim arkadaşımızın burnunu kırmış ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaya devam etmiştir. Araya giren kişilerin yardımıyla saldırgan şahıs uzaklaştırılmıştır. 112 ekipleriyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan hekim arkadaşımıza gerekli müdahaleler yapılmıştır. Şahıstan şikayetçi olan arkadaşımıza derneğimizce her türlü destek verilecek olup, bıkmadan usanmadan bir kere daha etkin Sağlık yasası için çağrımızı tekrarlıyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü