YILLIK İZİNLER İLE İLGİLİ DAVAYI AÇTIK!

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
İSTAHED Akademi 21 Şubat da, 4 İKON ile devam ediyor..
Sonraki haber
Dernekler Eylem Kararı Alabilir mi?

YILLIK İZİN DAVAMIZI AÇTIK

Bilindiği gibi, ücretli yıllık izin hakkı Anayasal bir hak olarak tanımlanmasına rağmen, biz Aile Hekimliği Çalışanları, yıllık izin hakkımızı kullanırken yerimize vekil bir hekim veya hemşire bulmak zorunda bırakılıyoruz. Aksi takdirde aldığımız ücretten kesinti yapılıyor. 

Bu haksızlığı ortadan kaldırabilmek için vekaletsiz yıllık izin kullanıp sonra da ücretinden kesinti yapılan bir üyemiz için İdareden kesintinin iadesini talep ettik. Talebimize red yanıtı verilmesi üzerine konuyu İdari Yargıya taşıdık ve davamızı açtık. Sorunun çözümü için tüm hukuki yollar kullanacak ve gerekirse konuyu Anayasa Mahkemesine götüreceğiz. Davanın tüm aile hekimliği camiası için hayırlı olmasını diliyoruz. 

Yine benzer bir durum olarak ”ücretli” doğum iznini kullanırken vekalet bırakamadığı için ücretinden kesinti yapılan bir Hekim arkadaşımız adına Adli süreci başlatmış bulunmaktayız. 

Hakkımız olanı elde etmek için tüm mücadele yöntemlerini kullanmaya devam edeceğiz. 

Birliğimiz en büyük gücümüzdür. Saygılarımızla.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü