Ümraniye İlçe Toplantısında Okul İzlemleri Tartışıldı

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ ÇALIŞAMAZ HALE GELDİ
Sonraki haber
18 MART ÇANAKKAKELE ZAFERİ

İSTAHED Ümraniye İlçe Başkanımız Dr. Ertan Bulut’un düzenlediği Ümraniye ilçe toplantımız, 08.03.2018 tarihinde yapılmıştır. Toplantıya, İSTAHED Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Dr. Serkan Özbakış, Dr. Melisa Menemencioğlu, Dr. Mustafa Tamur, İSTAHED İlçe Başkanımız Dr Mustafa Emre Ulu katılmıştır.

Toplantıda, son zamanlarda ASM’leri çalışamaz hale getiren, okul izlemleri konusu konuşulmuştur. Yapılan izlemlerin amacının yeterince anlaşılamaması, anlatılmaması bu işi imza atılacak evrak düzeyine indirgemiş, okulların 2 – 3 gün süre vererek ASM’ leri sıkıştırmaları nedeniyle, ASM’lerde normal poliklinik hizmetlerinin sıkıntıya girmesi ve bunlar için ne gibi çözümler üretilmesi gerektiği tartışılmıştır.

İSTAHED Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tamur, izlem kağıtlarına nelerin yazılıp yazılmayacağı, ilerde bizlere ne gibi hukuksal sıkıntılar çıkarabileceği konusuna değinerek, izlem aralıklarının yeniden ayarlanması gerektiği, sahayla ortak çalışma düzenlenmesi gerektiği ve bununla alakalı İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşmelerin devam ettiğini söylemiştir.

Ümraniye İlçesi aile hekimleri, izlemleri randevuyla yapacakları, zaman açısından sıkıştıran okul müdürleriyle iletişime geçerek durumu anlatacakları ve bulundukları ayda doğan çocukların izlemleri için yönlendirilmesi konusunda müdürlerle konuşacakları ortak kararına varmışlardır.

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü