ÜMRANİYE İLÇE TOPLANTIMIZDAN….

BU YAZIYI PAYLAŞIN

Önceki haber
BEYKOZ AİLE HEKİMLERİ ASM NÖBETİNE HAYIR DEDİ
Sonraki haber
Aile hekimleri iş bırakıyor

Dün Ertan Bulut ve Güzeyya Bora ile birlikte  gerçekleştirdiğimiz ilçe toplantımıza katılan ve katkı sağlayan, 12 Aralık iş bırakma ve 13 Aralık Ankara yürüyüşü eylemlerine katılacağını beyan eden tüm arkadaşlarımıza 3 saat trafikte kalsa bile azimle gelip toplantının sonunda bizlerle olan İstahed Başkan yardımcımız Gürsel Bey’e çok teşekkür ederiz.

Toplantımızda uyguladığımız mini anketimizin sonuçları aşağıdaki gibidir.
Gelenlerin
%60’ı İSTAHED Akademi den haberdar değil. Haberdar olanların da %80 i ayda 1 den daha seyrek olarak eğitimlere katılıyor.
%40 İkon a gelrim %40 sponsor bulursam gelirim demiş.
İstahed Kanalıyla açılan dava sayısı 3 (damga vergisi,defin nöbeti ceza puanı ve 4 aralık eylemi ceza puanı hk)
danışılan konu: aşı kırılması kimse yanıt vermedi şeklinde bir cevap var.(yazan arkadaşımız gün içerisinde bana ulaşırsa sevinirim)
İlçemizin en büyük 3 sorununa yanıtlar(sıklık sırasına göre)
1.İletişimsizlik
2.sözel şiddet
3.güvenlik
4.göç

5.birlikte hareket etmemek,hasta yoğunluğu,hasta iletişim seviyesi düşüklüğü,randevu sistemindeki düzensizlik,toplantılara katılımın az olması,aile hekimlerinin iş yükü.

Dün de görüştüğümüz gibi,

 12 Aralık iş bırakma eylemimizin yöntemi web sitemizde yayınlanmış olup;

12 Aralık Cuma günü 1 günlük iş bırakıyoruz. Saat 14:00 da Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde basın açıklamamızı yapıyor ve sıkıntılarımızı dillendirdiğimiz dilekçelerimizi teslim ediyoruz.

13. Aralık Cumartesi Ankara yürüyüşü için ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek olup 0212 909 20 10 ve 0533 030 20 83 no lu telefonlara kayıt yaptırabilirsiniz.

Hizmet içi eğitimlerden oluşan   İSTAHED Akademi programının yeni dönem için duyurusu yapıldığında hepinize daha detaylı bilgi verilecektir.

Toplantıda İletişim formundan kontrol edilerek mail grubunda yer almayan arkadaşlar mail grubuna eklenmiştir.

Verimli bir iş günü ve keyifli bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle,

Dr.Ümit GÜRGEN

Birliğimiz gücümüz...

GÜÇLÜ İSTAHED, GÜÇLÜ AİLE HEKİMLİĞİ!

Geleneksel STK anlayışını değiştirip, tüm siyasi görüşlerden uzak bir şekilde, amacı sadece aile hekimliği sistemindeki aksaklıkları çözmek ve sistem içinde hekimlerin haklarını savunmak, yüklenen angaryalara karşı emek mücadelesi vermek olan derneğimize BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz.

son eklenen haberler

[instagram-feed feed=1]

@istahed

Menü